TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Dwars door Californië loopt een van de beruchtste breuklijnen ter wereld: de San Andreasbreuk. Als daar een aardbeving plaatsvindt is het meestal goed mis.
Dat merkt helikopterpiloot Raymond Gaines (Dwayne 'The Rock' Johnson) in San Andreas. De aardbeving die Californië in deze rampenfilm treft is met gemak de zwaarste in de geschiedenis.
Terwijl de hele staat Californië op zijn grondvesten schudt, moet Ray de lucht in om zo veel mogelijk mensen te redden. Tussen het redden van al die mensenlevens door moet Ray ook nog op zoek naar zijn eigen dochter.
Regisseur Brad Peyton vroeg voor San Andreas advies aan aardbevingsdeskundige professor Thomas Jordan.
Jordan las het script en gaf tips om de aardbevingen in de film zo realistisch mogelijk te maken. Peyton houdt vol dat de film wetenschappeljk gezien klopt, maar Jordan is het daar niet helemaal mee eens:
"Ik heb de filmmakers gratis tips gegeven. Sommige van die tips hebben ze gebruikt, sommige niet."
Zo is een aardbeving met een kracht van 9 op de schaal van Richter volgens de wetenschapper helemaal niet mogelijk bij de San Andreasbreuk. Of dat de pret mag drukken is punt twee.
Vandaag zou zomaar eens de geschiedenisboeken in kunnen gaan, want Jens van ’t Wout staat aan de start van de 500 meter shorttrack op de Olympische Winterspelen. Hij heeft al twee gouden medailles op zak, pakt hij vandaag zijn derde?
Wilfred Genee: 'Merel Ek is ordinair maar jij bent dat niet'
12:33Joop van den Ende: 'Dit beloofde ik Rob de Nijs tijdens zijn laatste dagen'
11:07Zien: Salar, Noah, Jessica, Lisa en Thomas uit De Bondgenoten wagen zich aan De Kwis met Ballen
10:56NET5 dropt 12 BN'ers op een eiland in nieuwe realityshow A.S.S. Anti Survival Show
10:00De tv-aanraders van René Bogaart: 'Oos Kesbeke vind ik geweldig'