TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Wat krijg je als je de knalharde actie van RoboCop combineert met de schattigheid van een film als Gremlins? Dan krijg je Chappie.
In de toekomst gaat het in Zuid-Afrika hard met de ontwikkeling van technologie. Johannesburg is de eerste stad ter wereld met een politiemacht die volledig uit robots bestaat.
Dat is handig: robots kunnen tegen een stootje, ze maken geen fouten. En gaat het dan toch mis, dan kun je ze eenvoudig vervangen.
Criminelen Yo-Landi, Amerika en Ninja zien dat ook. Ze ontvoeren robotbouwer Deon (Dev Patel), in de hoop dat hij zijn robots kan uitschakelen.
Dat pakt effe net iets anders uit. Wat het wel oplevert: een kapotte robot.
Gelukkig voor het drietal is Deon niet blij met hoe de politie met zijn levenswerk omgaat. Met zijn hulp weten ze de kapotte robot weer tot leven te wekken. Ze noemen hem Chappie.
Chappie is de eerste robot die zelfstandig kan denken en voelen. Niet zo gek dus dat de politie hem graag terug wil.
Dikke kans dat twee van de criminelen in Chappie je bekend voorkomen. Dat kan kloppen: Yo-Landi en Ninja vormen samen de Zuid-Afrikaanse hiphopgroep Die Antwoord.
De twee zijn grote fans van Chappie-regisseur Neill Blomkamp. Ninja heeft zelfs een tattoo van Blomkamps eerste film, District 9.
Die liefde is wederzijds: Blomkamp vroeg Ninja voor de hoofdrol in Elysium. De rapper bedankte voor de eer omdat hij geen zin had om zich een Amerikaans accent eigen te maken.
René Karst sprak legendarische woorden bij afscheid in De Slimste Mens
18:18Martijn Krabbé wint speciale award voor Kopen Zonder Kijken en The Voice of Holland
15:49Zat jij te wachten op nieuwe afleveringen van Bureau Onrecht? Dan hebben we goed nieuws
14:10De startdatum van het nieuwe seizoen van Mr. Frank Visser doet Uitspraak is bekend
13:41De streamingtip van de week: Drive to Survive seizoen 8 op Netflix