TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
In het Californische stadje waar Sydney (Neve Campbell) woont zijn tieners hun leven niet meer zeker. Een gemaskerde seriemoordenaar heeft het op hen voorzien.
De seriemoordenaar in Scream benadert zijn slachtoffers eerst met een telefoontje. Hij sluit die lugubere gesprekken steevast af met de vraag What's your favorite scary movie? Oftewel: Wat is je favoriete horrorfilm? Een seriemoordenaar die zijn klassieken kent dus.
De plaatselijke politie staat voor een raadsel. Al is agent Dewey (David Arquette) misschien ook wel wat afgeleid door journalist Gale Weathers (Courteney Cox), die verslag doet van de commotie in het stadje.
Al vrij snel is duidelijk dat Sydney en haar vrienden niet buiten schot zullen blijven. De seriemoordenaar lijkt het zelfs vooral op Sydney gemunt te hebben. Dan is het een geluk bij een ongeluk dat Sydney en haar vrienden ook hun horrorklassieken kennen.
Regisseur Wes Craven speelt in Scream met de conventies van de slasher-horror die in de jaren 80 en 90 populair was. Hij weet zelf als geen ander hoe die conventies in elkaar zitten: Craven schreef en regisseerde klassieke slashers als A Nightmare on Elm Street, Swamp Thing en The Hills Have Eyes.
Scream was de eerste van een hele reeks nieuwe slashers; films als I Know What You Did Last Summer, Urban Legend en Final Destination.
Scream kreeg tot nu toe vijf vervolgen en er is er nog een in de maak. Daarnaast was het de inspiratie voor de horrorparodiereeks Scary Movie.
Malou Petter stapt definitief over naar AVROTROS: 'Ongelofelijk blij'
09:38Maxime Meiland eerlijk: mist ze Chateau Meiland nu al?
09:16Terugkijken: Gerard Joling maakt Belgische zangeres met de grond gelijk in De Oranjewinter
09:14GTST-fans overladen Noa Zwan met complimenten: ‘Ik heb zitten huilen’
08:50De TV van gisteren: Kijkers nog altijd vol lof over Klaas in Winter Vol Liefde