TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Jacob (Nikolaj Coster-Waldau) heeft een fijn leven: vrouw, kind, goede baan.
Dat alles glipt door zijn vingers als hij met een slok op achter het stuur stapt en een dodelijk ongeluk veroorzaakt. Jacob draait voor zeven jaar de cel in.
Hij heeft al snel door dat hij in de gevangenis twee keuzes heeft: hij doet wat nodig is om te overleven of gaat ten onder.
Jacob kiest voor overleven. Hij sluit zich aan bij een bende.
Als Jacob zijn straf heeft uitgezeten stapt de ooit zo brave huisvader als geharde crimineel naar buiten. En dan?
Kan hij zijn oude leven weer oppakken of blijft zijn gevangenisverleden hem achtervolgen? Het zal weinig kijkers verbazen dat dat laatste het geval is.
Shot Caller brengt weinig nieuws, maar zit goed genoeg in elkaar om dat door de vingers te zien.
Voor 2011 had buiten zijn thuisland nog nauwelijks iemand van de Deense acteur Nikolaj Coster-Waldau gehoord. Dat veranderde dankzij één enkele rol: die van Jamie Lannister in Game of Thrones.
Sindsdien draaft hij vaker in Amerikaanse producties op. Zo was hij in 2017 naast Shot Caller ook te zien in Netflix-film Small Crimes.
In beide films speelt Coster-Waldau een veroordeelde crimineel die na jaren celstraf vrijkomt.
De TV van gisteren: dit vindt de kijker van de winnaar van Heel Holland Bakt
06:47Vanavond op TV: Konvooi, De Hanslers: Van de piste naar de playa, The King's Man
00:01Advent dag 22 | Test je kennis: wat weet jij nog over het showbizzjaar 2025?
21:40De eerste twee finalisten van Expeditie Robinson 2025 zijn bekend
11:32Dorian Bindels nieuw gezicht in Woeste Grond: 'Een heel nieuw gezin in Twente'