TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Van My Fair Lady tot Maid in Manhattan, romances tussen mensen uit verschillende sociale klassen zijn een geliefd onderwerp voor Hollywoodfilms. Doorgaans is de boodschap in zulke films dat de liefde alles overwint.
In India liggen de zaken anders: het eeuwenoude kastenstelsel maakt zo‘n romance onmogelijk. Het romantische drama Sir laat zien hoe verouderd dat systeem is.
De film doet dat aan de hand van de jonge weduwe Ratna (Tillotama Shome), een jonge vrouw die als bediende aan de slag gaat bij rijkeluiszoon Ashwin (Vivek Gomber). Hoe meer tijd ze met elkaar doorbrengen, hoe dichter ze naar elkaar toegroeien.
Ze genieten van elkaars aanwezigheid, maar als andere mensen lucht krijgen van de romance blijkt hoe verstikkend het kastenstelsel nog altijd is.
Regisseur Rohena Gera groeide op in een welgesteld Indiaas gezin. Al als kind vond ze het vreemd dat de vrouw die haar 's avonds in bed stopte, die bij hen inwoonde en waar ze een hele hechte band mee had wel bij het huishouden hoorde, maar niet bij het gezin.
Jaren later, toen ze in Amerika ging studeren, zag pas echt goed hoe scheef de verhoudingen waren. Die verwondering gebruikte ze voor haar Sir, haar eerste speelfilm als regisseur.
De groepsfase van het WK voetbal zit erop na vandaag op. Met onder anderen Engeland, Portugal en wereldkampioen Argentinië in actie belooft het een spannende slotdag te worden, waarop de laatste tickets voor de knock-outfase worden verdeeld.
Wanneer is de finale van Het Perfecte Plaatje op Reis 2026 te zien?
12:23SBS6 komt met nieuwe spelshow The Golden Elevators
11:21Interview Thijs Römer en Mischa Blok wordt druk nabesproken: 'Tegenstrijdig'
10:52Shelly Sterk valt in de smaak bij VI-kijkers: 'Zo doe je dat bij de mannen'
10:11Mats uit De Bachelorette op 28-jarige leeftijd overleden