TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Oliver Stone gaat de controverse niet uit de weg, getuige films als Platoon, Born on the 4th of July, Nixon en JFK.
Dat maakt hem de ideale regisseur voor een film over Edward Snowden, die in 2013 aan het licht bracht dat de Amerikaanse veiligheidsdienst NSA op grote schaal burgers bespioneert. Een deel van Amerika beschouwt hem daarom als held, anderen zien in hem staatsvijand nummer 1.
Stone verweeft in Snowden drie verhalen met elkaar. Hij laat zien hoe Edward Snowden (Joseph Gordon-Levitt) tijdens zijn werk voor de NSA ontdekt dat de dienst de privacy en de grondrechten van miljoenen Amerikanen schendt.
Daarnaast heeft hij aandacht voor Snowdens relatie met Lindsay Mills (Shailene Woodley) en voor hoe de klokkenluider met de hulp van twee journalisten zijn ontdekkingen naar buiten brengt.
Door de manier waarop Stone die lijnen verbindt is de film soms wat rommelig, maar altijd intrigerend.
Voordat hij definitief besloot Snowden te maken, bezocht Oliver Stone Edward Snowden meermaals in Moskou. Pas na de derde ontmoeting begon hij aan het scenario. Stone wilde ten koste van alles voorkomen dat iemand het zou lekken voordat de film af was. Daarom schreef hij het op een computer zonder internetaansluiting.
Toen de opnames afgerond waren, ging Stone nog een keer op bezoek bij Edward Snowden. Hij liet hem een ruwe montageversie van de film zien.
'Frictie' zorgt ervoor dat drie dames The Real Housewives of Amsterdam verlaten
19:41Dit is de trailer van Het Jachtseizoen: Most Wanted seizoen 2
15:38Thomas van Groningen gaat De Oranjezomer presenteren
14:44Jan Versteegh geeft kijkje achter de schermen bij De Bondgenoten
14:11Baantjer-acteur Piet Kamerman (Lowietje) overleden