TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
In de zomer van 1989 is Barack Obama (Parker Sawyers) 28 jaar. Hij loopt stage bij een advocatenkantoor in Chicago.
Daar ontmoet hij de drie jaar jongere Michelle Robinson (Tika Sumpter). Ze werkt al een tijde bij het kantoor en is zijn stagebegeleider.
Buiten dat klikt het ook heel goed tussen de twee. Zo goed dat Barack haar mee uit vraagt.
Ze zegt ja, maar ze geeft ook meteen aan dat het absoluut geen date is. Dit is puur vriendschappelijk.
Of toch niet? Op de bewuste dag staat Michelle urenlang voor de spiegel. Barack doet alles juist op het laatste moment.
Southside with You laat zien hoe Michelle en Barack een zomerse dag samen door Chicago struinen. Ze bezoeken een museum, gaan naar de film en wonen een buurtbijeenkomst bij in het arme zuiden van de stad.
De date die geen date was, was er uiteindelijk natuurlijk wel gewoon een. In oktober 1992, minder dan drie jaar na die zomeravond in Chicago, trouwen Michelle en Barack.
De rest is, zoals dat zo mooi heet, geschiedenis. Barack Obama gaat de politiek in en wordt in 2008 de eerste Afro-Amerikaanse president van Amerika.
Volgens regisseur Richard Tanne is Southside with You bijna helemaal waargebeurd. De Obama's gingen op hun eerste date inderdaad naar het museum.
Ze gingen ook echt naar de bioscoop om Spike Lee's film Do the Right Thing te zien. Alleen de buurtbijeenkomst vond op een ander moment plaats: daar gingen Michelle en Barack op een latere datum naartoe.
Tim Hofman kijkt veel Nederlandse dramaseries: 'Maar makers hoeven me daar nooit voor te bellen'
10:00Marlijn Weerdenburg en Frits Sissing zijn klaar voor het Musical Awards Gala: 'De Oscars van het musicalgenre'
09:45Talpa reageert: dit is waarom Robert geen rood kreeg in De Bondgenoten
09:19Dit is wanneer de 'Hoe is het nu met?'-opnames van Married at First Sight plaatsvonden
08:45De TV van gisteren: Domenik en Ferenc weten nu echt alle Married at First Sight-kijkers te overtuigen