TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
In 1976 wordt priester John Geoghan gearresteerd voor seksueel kindermisbruik. Hij komt snel weer vrij. Ruim 25 jaar later krijgt Spotlight, het team onderzoeksjournalisten van The Boston Globe, lucht van het verhaal.
Chef Walter Robinson (Michael Keaton) en verslaggevers Sacha Pfeiffer (Rachel McAdams), Michael Rezendes (Mark Ruffalo) en Matt Carroll (Brian d'Arcy James) onderzoeken de zaak. Al snel komen ze erachter dat de waarheid boven tafel krijgen moeilijker is dan ze dachten. Het team ontmoet aan alle kanten tegenwerking. Het verhaal van Spotlight is waargebeurd. The Boston Globe onderzocht in 2001 diverse kindermisbruikschandalen binnen de katholieke gemeenschap in Massachusetts. De plaatselijke kerkbestuurders verzetten zich tegen de publicatie. Toch kwam de krant in januari 2002 met onthullingen. Een jaar later ontving The Boston Globe de Pulitzerprijs voor het journalistieke werk. Uiteindelijk leidde het tot meer schandalen in tweehonderd steden over de hele wereld.
Het journalistieke onderzoeksdrama werd bekroond met twee Oscars, waaronder die voor beste film. Ook de nominatie voor beste originele scenario werd verzilverd. Spotlight was genomineerd voor zes Oscars en drie Golden Globes in het jaar 2016. Het is de eerste film sinds The Greatest Show on Earth (1952) die naast de Oscar voor Beste Film slechts één andere Oscar kreeg.
Partnerbijdrage
In een nieuwe aflevering van Kasteel Gekocht, Wat Nu? gaan de zes stellen verder met hun Franse avontuur, waarbij dromen en tegenslagen hand in hand gaan. Het wordt opnieuw duidelijk hoeveel er komt kijken bij het kopen van een kasteel.
Nicolette en Edson onthullen geheimen van de Eilandraad
10:15Rik van de Westelaken presenteerde bijna het Eurovisie Songfestival 2021: 'Ik was stand-in'
09:48Jean-Paul uit B&B Vol Liefde heeft toch nog de liefde gevonden
09:26Sinan Can komt met documentaire over man die meevocht in Oekraïne
08:55De TV van gisteren: Hoofdpiet roept de noodtoestand uit in Het Sinterklaasjournaal en kijkers zijn niet blij