TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Het is niet voor de eerste keer dat de Borg de Federatie aanvallen. Kapitein Jean-Luc Picard (Patrick Stewart) is in het verleden zelfs al eens geassimileerd door de buitenaardse griezels.
Vandaar dat de Federatie Picard in Star Trek: First Contact opdracht geven zich afzijdig te houden. Ze zijn bang dat Picard door vroegere assimilatie niet volledig betrouwbaar meer is.
Als hij ziet dat de Federatie zware verliezen lijdt, slaat Picard die waarschuwing in de wind. Met de bemanning van de Enterprise mengt hij zich in de strijd.
Als een schip van de Borg drie eeuwen terug in de tijd springt, gaat de Enterprise erachteraan. Dat is maar goed ook.
De Borg hebben snode plannen met Zefram Cochrane (James Cromwell). Hij is de man die in 2063 de warpaandrijving, waarmee ruimteschepen sneller dan het licht kunnen vliegen, uitvond.
Picard en zijn mannen moeten voorkomen dat de Borg Cochrane uitschakelen voor hij zijn uitvinding voltooit.
Voor James Cromwell is zijn rol in Star Trek: First Contact niet zijn eerste ervaring met het Star Trek-universum. De acteur was al twee keer in een aflevering van een van de Star Trek-series te zien.
In 1990 én in 1993 speelde hij een personage in een aflevering van Star Trek: The Next Generation. Het was geen terugkerend personage: Cromwell speelde twee verschillende rollen.
Het zestiende seizoen van Familie Gillis: Massa Is Kassa is vanaf deze datum te zien
09:30Hélène Hendriks maakt op deze datum haar opwachting met De Staatsloterij Show
09:10Wordt deze week nog de stekker uit RTL Tonight getrokken?
08:19De TV van gisteren: Kijkers houden het niet droog bij Een Vergetelijk Mooie Reis van Paul de Leeuw
23:38Hoger beroep Ali B maakt de tongen los in VI: 'Zelfs de rechter vindt het ongemakkelijk'