TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Ba'ku is een bijzondere planeet. De bewoners – daar zijn er trouwens maar zeshonderd van – zijn supergezond, hartstikke gelukkig en ze hebben het eeuwige leven.
Dat laatste is reden voor de Son'a, een volk van een naburige planeet, om Ba'ku eens grondig te onderzoeken. Waarom hebben de bewoners van Ba'ku het eeuwige leven? Als ze de reden eenmaal ontdekt hebben, ontstaat er een plan. De zeshonderd Ba'ku moeten hun planeet verlaten.
Weg is hun eeuwig leven. Daar staat tegenover dat miljarden Son'a en andere leden van de Federatie onsterfelijk worden. Een kleine prijs al met al. Daar denkt Enterprise-kapitein Jean-Luc Picard (Patrick Stewart) anders over. Hij krijgt in Star Trek: Insurrection de opdracht de bewoners van Ba'ku te evacueren. Hij negeert die order.
Picard kan het niet over zijn hart verkrijgen om de pracht van Ba'ku zo te grabbel te gooien. Zijn morele kompas is zelfs sterker dan zijn trouw aan de Federatie.
Patrick Stewart is het niet eens met hoe zijn personage in Star Trek: Insurrection handelt. In een interview vertelde de acteur dat hij het heel anders had aangepakt dan zijn personage.
Als Patrick Stewart zelf kapitein van de Enterprise was geweest, had hij de bewoners van Ba'ku gedwongen hun planeet te verlaten.
Star Trek: Insurrection is op zondag 20 april 2025 om 22:00 uur te zien op Paramount Network.
Je ziet het nieuwe seizoen van Dertigers in juni op televisie
13:04Op deze datum zie je De Slimste Mens België ook in Nederland
11:08Dit vinden kijkers van Videoland-serie Rippers
09:25Yvon Jaspers keert terug op tv met een nieuw seizoen van Onze Boerderij
07:51De Reünie krijgt een WK-special