TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Dit is alweer Star Trek-film nummertje tien. En de vierde met Patrick Stewart als kapitein Jean-Luc Picard.
Groot feest aan boord van de Enterprise. Bemanningsleden William Riker (Jonathan Frakes) en Deanna Troi (Marina Sirtis) gaan trouwen.
En dat is niet de enige reden voor vreugde. De nieuwe leider van de Romulans wil vrede sluiten met de Federatie. Eindelijk.
Dat betekent wel meteen dat er in Star Trek: Nemesis werk aan de winkel is. Kapitein Picard (Patrick Stewart) moet naar de planeet Romulus voor de vredesonderhandelingen.
Hoewel de hele Federatie blij is, vertrouwt Picard het zaakje niet. En hij krijgt gelijk.
Wat blijkt? Shinzon (Tom Hardy), de nieuwe Romulaanse leider, is een kloon van Picard. En hij heeft snode plannen.
Tegenwoordig is Tom Hardy een grote naam. Ten tijde van Star Trek: Nemesis was dat wel anders.
Het was pas de derde film waarin hij een rol had. Hardy nam de rol van Shinzon dan ook erg serieus: dit moest zijn grote doorbraak worden.
Dat viel vies tegen, toen critici en doorgewinterde Trekkies de film neersabelden.
Hardy kreeg daar een stevige mentale tik van. Hij raakte aan de drank en dacht op een gegeven moment zelfs aan zelfmoord.
Pas nadat hij in 2008 echt doorbrak met zijn rol in Bronson kon hij die zware tijd achter zich laten.
Partnerbijdrage
Winnen: maak kans op de FIFA World Cup van LEGO
00:15Winter vol liefde ster-Antine onthult nieuwe liefde: 'Hij geeft me heel veel rust'
00:09Leontien van Moorsel rekent hard af met Chris Woerts na omstreden Tour-uitspraken
20:26Opnames realityserie Wolter Kroes starten binnenkort
16:22Hassan Slaby keert terug in GTST