TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
In Star Wars: Episode IV - A New Hope weten Luke Skywalker en de andere rebellen de planetenvernietigende ruimtebasis Death Star te vernietigen. Daar is het Keizerrijk niet blij mee.
Dat is nog zacht uitgedrukt. Darth Vader nemen op niet mis te verstane wijze wraak: op de ijsplaneet Hoth hakken de Keizerlijke legers de Rebellen in de pan.
Luke Skywalker (Mark Hamill) weet te ontsnappen. Hij gaat op zoek naar Yoda om zich op te laten leiden tot Jedi-meester.
Prinses Leia (Carrie Fisher) en Han Solo (Harrison Ford) zijn hun leven ondertussen niet zeker. Darth Vader doet er in The Empire Strikes Back alles aan om hen en de andere rebellen in handen te krijgen.
Jedi-meester Yoda is een pop. En niet zomaar eentje: een Muppets-poppenspeler verzorgt zijn bewegingen en stem.
Producer George Lucas was onder de indruk van hoe hij dat deed. Hij vond zelfs dat Oz voor zijn werk in The Empire Strikes Back een Oscarnominatie voor beste mannelijke bijrol verdiende.
De producent gaf duizenden dollars uit aan een reclamecampagne om dat voor elkaar te krijgen. Zonder succes: de organisatie die de Oscarnominaties bepaalt vond dat een poppenspeler geen acteur was.
Lucas vond dat oneerlijk. En Frank Oz? Die maakte zich er helemaal niet druk om.
Zien: eerste beelden van het elfde seizoen van Over Mijn Lijk
10:23Gover Meit onherkenbaar in Belgische talkshow
10:10GTST-ster Lone van Roosendaal houdt van vrouwen met een randje
09:39Dit programma vervangt Roadtrippers VIPS op SBS6
07:39Videoland-serie Vals Spel krijgt voorlopig geen nieuw seizoen