TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Jaren na die ontdekking lukt het taalkundige Daniel Jackson (James Spader) om de hiërogliefen op het bouwwerk te ontcijferen.
Zo ontdekt Daniel dat het niet zomaar een poort is: het gevaarte is een portaal naar een andere dimensie. Wat zou er aan de andere kant van die Stargate liggen? Samen met de legereenheid van Jonathan 'Jack' O'Neil (Kurt Russell) stapt Daniel door de poort, op weg naar de andere wereld.
Ze belanden in een land dat erg veel lijkt op het oude Egypte. De mensen daar aanbidden de Egyptische zonnegod Ra, die zijn gevolg met ijzeren hand regeert.
Hoofdrolspeler James Spader heeft toegegeven dat hij het script van Stargate niet best vond. Hij maakte de film omdat hij het geld goed kon gebruiken: "Acteren is mijn passie, maar het is ook gewoon werk en zo heb ik het ook altijd benaderd. Acteurs zijn eigenlijk een soort dagloners Er is niks mis mee om zo nu en dan een klus aan te nemen omdat je het geld gewoon nodig hebt."
'Renze Klamer keert in september definitief terug met eigen talkshow op RTL 4'
17:54Raymond Mens maakt debuut als presentator in Nieuws van de Dag
17:36Pauw & De Wit straks ook elke zondag te zien
15:34Milan van Waardenburg deelt eerste beelden van The Passion 2026
15:16Kapingen centraal in indringend tweede deel van Twee Kanten van één Geschiedenis