TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Frankrijk, 1940. De nazi's hebben het land nog maar net ingenomen.
Lucile Angellier (Michelle Williams) zit vast in een Frans stadje, samen met haar schoonmoeder (Kristin Scott Thomas). Ze wachten op Luciles man.
Het kan in Suite Française nog wel een tijd duren voor hij weer thuiskomt De nazi's hebben hem gevangengenomen.
Dan verschijnt er een nieuwe man in Luciles leven. Naziofficier Bruno von Falk (Matthias Schoenaerts) wordt bij hen ingekwartierd.
Omdat hij de vijand is, negeert ze hem. Maar langzaam maar zeker groeien Lucile en Bruno naar elkaar toe.
Eigenlijk had Matthias Schoenaerts geen trek in een rol in Suite Française. De Belgische acteur wilde geen nazi spelen.
Hij veranderde van gedachten toen hij het boek van Irène Némirovsky waar de film op gebaseerd is las. In zijn woorden: “Als zij zoveel van Bruno kan houden, dan moet ik dat ook kunnen.”
Partnerbijdrage
De TV van gisteren: Flikken Maastricht duikt met afscheid van Floris Wolfs onder de miljoen
06:47Vanavond op TV: Wie is de Mol?, Najib Amhali: 30 jaar on stage, The Naked Gun 2 1/2: The Smell of Fear
18:53Maandag in emotionele aflevering Kopen Zonder Kijken: 'Ik wil niet verhuizen, maar het moet wel'
16:02Valerio Zeno doet open sollicitatie voor Het Perfecte Plaatje
14:26'Cabaretière Martine Sandifort krijgt een eigen documentaire bij de NPO'