TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Kim (Maggie Grace) is met een vriendin op vakantie in Europa. In Frankrijk valt het tweetal in handen van een bende Albanese mensensmokkelaars.
Misschien hadden de Oost-Europese snoodaards beter een ander Amerikaans meisje kunnen ontvoeren. Kim is namelijk de dochter van voormalig CIA-agent Bryan Mills (Liam Neeson). En Mills heeft, zoals hij het zelf zo mooi zegt, precies de talenten die nodig zijn om de bende aan te pakken.
Dat is dan ook wat Bryan in de actieknaller Taken doet: hij gaat naar Europa om zijn dochter en haar vriendin te bevrijden. Daarmee neemt de ervaren rouwdouwer geen genoegen. Bryan zal niet rusten voordat hij de hele Albanese boevenbende heeft opgerold.
De makers van Taken wilden eerst dat Jeff Bridges de hoofdrol zou gaan spelen. Toen hij zich terugtrok, kwamen ze uit bij Liam Neeson. Neeson dacht dat de film zou floppen, maar hij nam de rol toch aan. Zo kon hij mooi vier maanden in Parijs werken en karate leren.
Ook vond hij het een uitdaging om een keer in een actiefilm te spelen. Taken werd een groot succes. Zo groeide Neeson op latere leeftijd (hij was al 56) ineens uit tot een echte actieheld.
Vandaag zou zomaar eens de geschiedenisboeken in kunnen gaan, want Jens van ’t Wout staat aan de start van de 500 meter shorttrack op de Olympische Winterspelen. Hij heeft al twee gouden medailles op zak, pakt hij vandaag zijn derde?
Wilfred Genee: 'Merel Ek is ordinair maar jij bent dat niet'
12:33Joop van den Ende: 'Dit beloofde ik Rob de Nijs tijdens zijn laatste dagen'
11:07Zien: Salar, Noah, Jessica, Lisa en Thomas uit De Bondgenoten wagen zich aan De Kwis met Ballen
10:56NET5 dropt 12 BN'ers op een eiland in nieuwe realityshow A.S.S. Anti Survival Show
10:00De tv-aanraders van René Bogaart: 'Oos Kesbeke vind ik geweldig'