TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Lang leve de lol, dat is de instelling van de 21-jarige Reza (Samuel Beau Reurekas).
Veel meer dan skateboarden, blowen en rondhangen met vrienden doet hij in Wheelie niet. En met de toekomst is hij helemaal niet bezig. Als hij door een motorongeluk in Thailand een dwarslaesie krijgt, moet hij zijn leven vormgeven vanuit een rolstoel. Het klinkt gek, maar deze situatie opent in Wheelie zijn ogen en hij begint zowaar betere keuzes te maken.
Cabolet studeerde in 1986 af aan de Toneelacademie Maastricht. Naast actrice is ze sinds 2020 ook werkzaam als scenarist en regisseur. In 2024 won ze een Gouden Kalf voor haar scenario dat ze schreef voor Dit Is Geen Kerstfilm. Na een aantal korte films maakt ze nu haar speelfilmdebuut met Wheelie.
Het is goed te merken dat regisseur Isis Mihrimah Cabolet het verhaal heeft gebaseerd op de ervaringen van haar broertje. Daardoor is deze tragikomische coming-of-agefilm geen tranentrekker geworden. Reza is geen hulpeloos slachtoffer, maar een echt persoon.
Telefilm: Wheelie is op zaterdag 1 maart 2025 om 21:55 uur te zien op NPO 3.
Partnerbijdrage
NET5 laat alleenstaande woningzoekenden samenwonen in nieuw programma
14:14Kees Stevens doet mee aan No Way Back VIPS 2026: 'Wilde echt voor mezelf kiezen'
13:45Claude blikt in Open Casa Kerst terug op het Eurovisie Songfestival: 'Een klein soort trauma'
13:35Eva Jinek: 'Zo vier ik mijn kerst dit jaar'
13:16Dit programma vervangt Oogappels op de woensdagavond van NPO 1