TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Na een bijna-doodervaring wordt een geheim agent (John David Washington), bekend als de Protagonist, geselecteerd om toe te treden tot de gelederen van een mysterieuze overheidsorganisatie. Deze groep heeft als taak het voortbestaan van de mensheid te verzekeren.
Om hem te helpen heeft hij alleen een mysterieus sleutelwoord gekregen: Tenet. Samen met zijn nieuwe partner, Neil (Robert Pattinson), en dit sleutelwoord moeten ze de machtige Russische oligarch Sator (Kenneth Branagh) zien uit te schakelen.
Deze Sator staat op het punt om een derde wereldoorlog te ontketenen. De toekomst van onze wereld hangt aan een zijden draadje. Gaat het deze twee agenten lukken om het naderende onheil af te wenden?
Tijd speelt een belangrijke rol in de films van regisseur Christopher Nolan. In 2000 brak hij door met Memento, een thriller over een man die na een traumatische ervaring geen nieuwe herinneringen meer aanmaakt en op zoek gaat naar de moordenaar van zijn vrouw.
Door zijn aandoening is ook zijn perceptie van tijd verstoord. Ook in films als Inception, Interstellar en Dunkirk speelt tijd, en hoe mensen die ervaren, een belangrijke rol. In Tenet is dat niet anders.
Tenet is op dinsdag 17 december 2024 om 22:15 uur te zien op Veronica.
Van Groningen naar Colombia: Ewout Genemans werkt aan nieuw tv-project
10:16Nog in de stemming? Op deze datum zie je The Passion Hemelvaart
09:42Video: Reis van Erica Terpstra voor nieuwe aflevering(en) staat gepland
09:08Terugkijken: Roxeanne Hazes zingt Lichtjes Branden in The Passion
09:04Vuurwerk achter de schermen bij The Voice van Vlaanderen: bonje tussen Joost Klein en Koen Wauters