TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
In 2010 was het wereldnieuws: 33 Chileense mijnwerkers zaten vast in een goud en kopermijn. Een grote reddingsoperatie werd in gang gezet. Na 69 dagen werden ze bevrijd.
Dat er een verfilming van hun verhaal zou komen, was natuurlijk geen verrassing. De mijnwerkers hadden al afspraken gemaakt over het vertellen van hun verhaal voor ze weer boven de grond waren.
Met The 33 worden hun ervaringen verteld met een flink Hollywoodsausje er overheen, vol matige dialogen (in matige accenten) en gedramatiseerde subplots. Toch blijft het een fascinerend en spannend verhaal, zeker voor kijkers die de details van de gebeurtenissen nog niet weten.
Regisseur Patricia Riggen wilde dat de acteurs Engels en Spaanse met een Chileens accent konden spreken. Dat was niet voor iedereen even makkelijk. Er zijn ook wel wat bijzondere keuzes gemaakt in de casting voor The 33. Naast Spaanstalige sterren zoals Antonio Banderas, spelen onder andere de Ierse Gabriel Byrne en de Franse Juliette Binoche grote rollen.
Heel overtuigend Chileens zijn ze niet, maar Binoche is ook pas later aan de cast toegevoegd, nadat Jennifer Lopez uit het project stapte.
Voetbalfans kunnen woensdagavond hun hart ophalen. Met Cristiano Ronaldo, Harry Kane, Jude Bellingham en Luka Modric verschijnen meerdere wereldsterren op het veld tijdens de vierde speeldag van het WK voetbal 2026.
De TV van gisteren: De Bondgenoten-kijkers vellen eerste oordeel over nieuwe bewoners
06:47Vanavond op TV: Dertigers, De dag dat ..., Legally Blonde 2: Red, White & Blonde
19:39Samson-klassieker krijgt WK make-over: Marie Verhulst blaast 'Wij willen voetballen' nieuw leven in
19:07Coen Swijnenberg scoort rol in Gooische Vrouwen en neemt zijn teckels mee naar de set
15:57Een ode aan Wim T. Schippers met ingelaste uitzending