TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
In 2010 was het wereldnieuws: 33 Chileense mijnwerkers zaten vast in een goud en kopermijn. Een grote reddingsoperatie werd in gang gezet. Na 69 dagen werden ze bevrijd.
Dat er een verfilming van hun verhaal zou komen, was natuurlijk geen verrassing. De mijnwerkers hadden al afspraken gemaakt over het vertellen van hun verhaal voor ze weer boven de grond waren.
Met The 33 worden hun ervaringen verteld met een flink Hollywoodsausje er overheen, vol matige dialogen (in matige accenten) en gedramatiseerde subplots. Toch blijft het een fascinerend en spannend verhaal, zeker voor kijkers die de details van de gebeurtenissen nog niet weten.
Regisseur Patricia Riggen wilde dat de acteurs Engels en Spaanse met een Chileens accent konden spreken. Dat was niet voor iedereen even makkelijk. Er zijn ook wel wat bijzondere keuzes gemaakt in de casting voor The 33. Naast Spaanstalige sterren zoals Antonio Banderas, spelen onder andere de Ierse Gabriel Byrne en de Franse Juliette Binoche grote rollen.
Heel overtuigend Chileens zijn ze niet, maar Binoche is ook pas later aan de cast toegevoegd, nadat Jennifer Lopez uit het project stapte.
Het WK voetbal 2026 gaat zaterdag verder met vier wedstrijden. Voor Nederlandse voetbalfans staat vooral Nederland - Zweden met rood omcirkeld, terwijl ook Duitsland opnieuw in actie komt.
Alle uitslagen van het WK voetbal 2026 op een rij
06:47Vanavond op TV: Pinkpop 2026 live, NCIS, Save the Last Dance 2
19:55Bekijk hier de reünie van A.S.S. - Anti Survival Show
19:23Matthijs van Nieuwkerk reageert op kans van SBS6: 'Ik wil gewoon een goed programma maken'
19:13Renze Klamer vertelt voor het eerst over exit RTL Tonight en nieuwe talkshow: 'Ze hadden mij ook gewoon even mogen bellen'