TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
In 2010 was het wereldnieuws: 33 Chileense mijnwerkers zaten vast in een goud en kopermijn. Een grote reddingsoperatie werd in gang gezet. Na 69 dagen werden ze bevrijd.
Dat er een verfilming van hun verhaal zou komen, was natuurlijk geen verrassing. De mijnwerkers hadden al afspraken gemaakt over het vertellen van hun verhaal voor ze weer boven de grond waren.
Met The 33 worden hun ervaringen verteld met een flink Hollywoodsausje er overheen, vol matige dialogen (in matige accenten) en gedramatiseerde subplots. Toch blijft het een fascinerend en spannend verhaal, zeker voor kijkers die de details van de gebeurtenissen nog niet weten.
Regisseur Patricia Riggen wilde dat de acteurs Engels en Spaanse met een Chileens accent konden spreken. Dat was niet voor iedereen even makkelijk. Er zijn ook wel wat bijzondere keuzes gemaakt in de casting voor The 33. Naast Spaanstalige sterren zoals Antonio Banderas, spelen onder andere de Ierse Gabriel Byrne en de Franse Juliette Binoche grote rollen.
Heel overtuigend Chileens zijn ze niet, maar Binoche is ook pas later aan de cast toegevoegd, nadat Jennifer Lopez uit het project stapte.
Dit is wanneer het derde seizoen van De Moeite Waard?! begint
18:49Deze gezinnen doen mee aan het nieuwe seizoen van Meer Dan Verwacht
15:50Mart Hoogkamer wil nog steeds meedoen aan Beste Zangers: 'Ik heb ook wel wat te vertellen nu'
14:54Kees Tol stopt als presentator van VTwonen Weer Verliefd op Je Huis: 'Niet mijn eigen keus'
14:42Guus Meeuwis, Edson da Graça en Faberyayo doen mee aan De Slimste Mens ter Wereld