TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
In 2010 was het wereldnieuws: 33 Chileense mijnwerkers zaten vast in een goud en kopermijn. Een grote reddingsoperatie werd in gang gezet. Na 69 dagen werden ze bevrijd.
Dat er een verfilming van hun verhaal zou komen, was natuurlijk geen verrassing. De mijnwerkers hadden al afspraken gemaakt over het vertellen van hun verhaal voor ze weer boven de grond waren.
Met The 33 worden hun ervaringen verteld met een flink Hollywoodsausje er overheen, vol matige dialogen (in matige accenten) en gedramatiseerde subplots. Toch blijft het een fascinerend en spannend verhaal, zeker voor kijkers die de details van de gebeurtenissen nog niet weten.
Regisseur Patricia Riggen wilde dat de acteurs Engels en Spaanse met een Chileens accent konden spreken. Dat was niet voor iedereen even makkelijk. Er zijn ook wel wat bijzondere keuzes gemaakt in de casting voor The 33. Naast Spaanstalige sterren zoals Antonio Banderas, spelen onder andere de Ierse Gabriel Byrne en de Franse Juliette Binoche grote rollen.
Heel overtuigend Chileens zijn ze niet, maar Binoche is ook pas later aan de cast toegevoegd, nadat Jennifer Lopez uit het project stapte.
Jaap Reesema moest zelf ook auditie doen voor Sing with me
10:02Yvon Jaspers (53) hoort weer na operatie: ‘Word zelfs blij van de wasmachine’
10:00Waylon legt uit hoe Sing with Me precies werkt: 'Het gaat echt om het plezier'
09:53Hélène Hendriks (46) ziet Sara bij Talpa: tekent voor vijf jaar bij
09:24De TV van gisteren: Finale Got talent hard onderuit tegen ontknoping Slimste mens