TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Tijdens een opdracht in Zweden ontsnapt de Amerikaanse huurmoordenaar en wapenexpert Jack (George Clooney) ternauwernood aan een aanslag.
Na dat akkefietje neemt Jack de wijk naar Rome. Zijn opdrachtgever Pavel stuurt hem door naar een stadje op het Italiaanse platteland.
Daar moet The American zich schuil houden tot de storm rond 'het Zweedse probleem' is geluwd. Jack had het slechter kunnen treffen: het plaatsje waar hij ondergedoken zit is beeldig.
Met het gezelschap zit het ook wel snor. De huurmoordenaar raakt bevriend met een plaatselijke priester (Paolo Bonacelli) en hij knoopt een relatie aan met prostituee Clara (Violante Placido).
Tussen de bedrijven door heeft Jack ook nog tijd om een wapen de maken voor zijn Belgische collega Mathilde (Thekla Reuten).
De regie van The American was in handen van de Nederlandse fotograaf Anton Corbijn. Tijdens de opnamen was hij continu aan het fotograferen; de foto's publiceerde Corbijn in het boek Inside The American.
Castel del Monte, het plaatsje waar The American zich afspeelt, telde destijds 129 inwoners. Door de komst van filmcrew en de acteurs verdubbelde dat aantal tijdens de opnames van de film.
Toen een crewlid last van zijn gebit had, kreeg hij bij de plaatselijke tandarts nul op het rekest. In een boodschap op zijn antwoordapparaat vertelde de tandarts dat hij niet beschikbaar was ‘vanwege zijn optreden in een Hollywoodfilm’.
Partnerbijdrage
De feestdagen worden dit jaar extra bijzonder op BBC NL. Met nieuwe kerstspecials van Death in Paradise, Beyond Paradise en Call the Midwife staat de zender garant voor spanning, warmte en ontroering.
Noa Vahle: 'Zo vieren we kerst in huize De Mol'
09:31Documentaire Wij Zijn GTST is vanaf nu te zien op Videoland
09:20Keert Billy de Palma terug in Goede Tijden, Slechte Tijden?
07:50Open Casa krijgt een nieuw seizoen op Prime Video
07:32De TV van gisteren: Seizoensstart Woeste Grond trekt veel kijkers