Film
Wie is Matt Damon?
Redactie TVgids.nl
  ·  
Terwijl ze aan het werk zijn op de Middellandse Zee, vindt de bemanning van een Italiaans vissersboot iets vreemds in hun netten: een man. Hij leeft nog, maar het scheelt niet veel. De man heeft twee kogels in zijn rug en de toegangscode voor een Zwitserse bankrekening in zijn heup.
The Bourne Identity
Probleempje: de man in kwestie (Matt Damon) heeft geen flauw idee wie hij is of hoe hij in zee verzeild is geraakt.
Als hij eenmaal weer op de been is, gaat hij dat maar eens uitzoeken. Al snel ontdekt hij dat hij Jason Bourne heet en dat hij in het verleden voor de CIA heeft gewerkt.
Maar wie zit er toch achter hem aan? En waarom hebben ze het juist op hem gemunt? Jason gaat het in The Bourne Identity uitzoeken, samen met Marie Helena (Franka Potente).
Matt Damon
The Bourne Identity is losjes gebaseerd op het gelijknamige boek van Robert Ludlum. Dat boek is het eerste in een indrukwekkende serie. Boek nummer 15, The Bourne Nemesis, verscheen in 2019. Ludlum schreef alleen de eerste drie delen, hij overleed in 2001.
Ook de vervolgen The Bourne Supremacy, The Bourne Ultimatum en The Bourne Legacy zijn verfilmd.
In dat laatste boek komt Jason Bourne zelf niet voor, dus zit Matt Damon ook niet in de film. In 2016 was hij wel weer te zien in Jason Bourne.
Wat je verder niet mag missen
Alle tips
Dionne Stax is klaar voor een gloednieuw seizoen Van Onschatbare Waarde
Het zevende seizoen van Van Onschatbare Waarde opent met Lodewijk, die een fors bedrag wil ontvangen voor een zeventiende-eeuws schilderij. Misschien verkoopt hij het wel aan de nieuwe experts: de samenwerkende broers Sebastiaan en Roeland Kramer.Laatste nieuws van TVgids.nl
Meer nieuws 10:25BNNVARA deelt eerste beelden van komische nieuwe dramaserie BODEM
10:00Dionne Stax en expert Bianca Frölich vertellen alles over nieuw seizoen Van Onschatbare Waarde
09:30De TV van gisteren: Chateau Meiland gaat weer flink over de tong
06:47Vanavond op TV: Keuringsdienst van waarde, Urk!, Fast & Furious 9
21:19Maarten van Rossem stopt toch wel bij De Slimste Mens