TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
De oorlogsfilm The Boy in the Striped Pyjamas is gebaseerd op het gelijknamige boek van de Ierse schrijver John Boyne. De film neemt de kijker mee naar het begin van de jaren veertig. De achtjarige Bruno (Asa Butterfield) krijgt van zijn ouders te horen dat ze naar het platteland gaan verhuizen. Bruno snapt er niets van. Ze wonen toch prima in Berlijn?
Eenmaal in zijn nieuwe huis snapt Bruno waarom zijn gezin moest verhuizen: papa heeft een nieuwe baan. Het enige wat Bruno weet is dat zijn vader voor het leger werkt.
Bruno's pa is een meedogenloze nazi-officier. Hij heeft in The Boy in the Striped Pyjamas de leiding over het nabijgelegen concentratiekamp.
Voor Bruno is de verhuizing naar het platteland een groot avontuur. Van het bestaan van de Tweede Wereldoorlog, concentratiekampen en de holocaust weet het jongetje eigenlijk niet eens af.
De mensen achter de hekken zijn in Bruno’s ogen boeren die heel hard werken. Toch vindt hij het wel raar dat ze allemaal dezelfde gestreepte pyjama's dragen.
Bruno mag van zijn vader nooit in de achtertuin komen. Nieuwsgierig als hij is, gaat het jongetje toch op ontdekkingstocht.
Achter een van de hekken ontmoet hij Shmuel. De twee worden vrienden en als Shmuel op een dag vertelt dat zijn vader vermist is, wil Bruno hem helpen zoeken.
Hij kruipt onder het prikkeldraad door om zijn vriend te helpen. Maar of dat nou zo'n goed idee is? Je ziet het in The Boy in the Striped Pyjamas.
Monica Geuze en Edson da Graça bundelen krachten voor dit nieuwe tv-programma
10:05Op deze datum gaat Bureau Groningen met Ewout Genemans van start
10:02B&B Vol Liefde: 'Thomas. wat heb jij voor pooier-blouse aan?'
10:02De Bondgenoten haalt afleveringen offline na ophef over oud-deelnemer
09:57Komende week in GTST: Alomvattende alibi’s en de hernieuwde moordpoging