TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Het Duitse plaatsje Karlstadt, begin negentiende eeuw. In de molen net buiten het dorp huist een geest.
De broers Jacob (Heath Ledger) en Wilhelm (Matt Damon) Grimm doen er alles aan de geest te verdrijven. Of toch niet? Huist er eigenlijk wel een geest in de molen? Of zetten de broers alles in scène?
Will en Jake zijn verhalenvertellers. Ze trekken van dorp naar dorp om hun verhalen te vertellen. Ze hebben in The Brothers Grimm een slimme manier bedacht om een extra zakcentje te verdienen. Ze doen alsof ze de inwoners van de dorpen waar ze komen, beschermen tegen geesten en andere gevaarlijke wezens.
De goedgelovige bevolking is graag bereid daarvoor te betalen. Alleen: die boze geesten en monsters bestaan helemaal niet. Tot de gebroeders Grimm in een plaatsje komen waar het écht niet pluis is. Lukt het ze dat probleem op te lossen?
Als het Terry Gilliam had gelegen, had Matt Damon niet gespeeld in The Brothers Grimm. De regisseur had Johnny Depp in gedachten voor de rol van Wilhelm. Producent Harvey Weinstein stak daar een stokje voor. Hij vond Depp niet beroemd genoeg.
Toen de productie begon was Matt Damon inderdaad de bekendste van de twee. Tegen de tijd dat de film af was, waren de rollen omgedraaid. In de tussentijd had Johnny Depp de hoofdrol gespeeld in Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl. Die rol leverde hem een Oscarnominatie op en maakte hem van ‘gewoon’ bekende acteur tot wereldster.
Partnerbijdrage
Partnerbijdrage
Tranen om bijzondere versie Heb je even voor mij in The Winner Takes it All
08:39De TV van gisteren: The Winner Takes it All verslaat Pandora, maar kritiek op 'ongeloofwaardige' jury groeit
06:47Vanavond op TV: Ruben langs de Zuid-Chinese Zee, The floor, The Back-Up Plan
23:59Kijk vanavond naar de herhaling van de Golden Globes 2026 op FilmBox
11:09Van wintersport naar zon, maar zonder vetpot: dit verdiende Denise aan De Hanslers-serie