TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Stephen King is de bekendste thrillerschrijver van de afgelopen decennia. Al sinds de jaren 70 produceert hij de ene na de andere bestseller.
Veel van zijn werk is verfilmd. En dat levert vaak klassiekers op. Van horrorfilms als The Shining, Carrie en It tot prachtige drama's als The Shawshank Redemption en The Green Mile.
Nu voegt regisseur Nikolaj Arcel daar met The Dark Tower weer een film aan toe. En wat voor een: Arcel verfilmt met The Dark Tower de gelijknamige boekenserie van King.
Die serie beslaat maar liefst acht boeken, bij elkaar goed voor zo'n vierduizend pagina's. Dat hij die in één film krijgt is al een prestatie op zich.
Maar waar gaat The Dark Tower dan over? Dat is wat ingewikkeld om uit te leggen. Het komt erop neer dat de elfjarige Jake (Tom Taylor) visioenen heeft van een wrede in zwart geklede man. Die man wil de Donkere Toren vernietigen en zo de orde in het universum vernietigen.
Die visioenen brengen Jake naar een andere wereld. Daar probeert hij samen met revolverheld Roland (Idris Elba) de Donkere Toren te beschermen.
Stephen King hoopt nog steeds op een vervolg op The Dark Tower. Of dat een film gaat worden is nog maar de vraag. In 2018 kocht Amazon de rechten om een serie van The Dark Tower te maken. Twee jaar later leverde de streamingdienst een pilotaflevering af.
Daar bleef het bij: na die pilot trok Amazon de stekker uit het project.
De TV van gisteren: beestenboel in Help, Mijn Man is Klusser roept veel reacties op
19:03Dit zijn de deelnemers van het derde seizoen van Stars on Stage
18:54Hélène Hendriks blikt vooruit op The Winner Takes It All: 'Heel erg veel zin in'
13:57Jan Smit laat zich eindelijk overhalen tot een duet in de laatste aflevering van Beste Zangers
13:25Deze twee deelnemers van De Bondgenoten hebben spijt dat ze naar huis zijn gegaan