TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Stephen King is de bekendste thrillerschrijver van de afgelopen decennia. Al sinds de jaren 70 produceert hij de ene na de andere bestseller.
Veel van zijn werk is verfilmd. En dat levert vaak klassiekers op. Van horrorfilms als The Shining, Carrie en It tot prachtige drama's als The Shawshank Redemption en The Green Mile.
Nu voegt regisseur Nikolaj Arcel daar met The Dark Tower weer een film aan toe. En wat voor een: Arcel verfilmt met The Dark Tower de gelijknamige boekenserie van King.
Die serie beslaat maar liefst acht boeken, bij elkaar goed voor zo'n vierduizend pagina's. Dat hij die in één film krijgt is al een prestatie op zich.
Maar waar gaat The Dark Tower dan over? Dat is wat ingewikkeld om uit te leggen.
Het komt erop neer dat de elfjarige Jake (Tom Taylor) visioenen heeft van een wrede in zwart geklede man. Die man wil de Donkere Toren vernietigen en zo de orde in het universum vernietigen.
Die visioenen brengen Jake naar een andere wereld. Daar probeert hij samen met revolverheld Roland (Idris Elba) de Donkere Toren te beschermen.
Stephen King hoopt nog steeds op een vervolg op The Dark Tower. Of dat een film gaat worden is nog maar de vraag.
In 2018 kocht Amazon de rechten om een serie van The Dark Tower te maken. Grote kans dat het verhaal dus in serievorm verdergaat.
Komt er een tweede seizoen van Daten in het Dorp?
07:39Wanneer is de finale van Stars on Stage op televisie te zien?
07:24De TV van gisteren: Weet Ik Veel-kijkers blijven klagen over de app
06:47Vanavond op TV: De oligarch en de kunstdealer, Married at first sight België, Battleship
20:31De kogel is door de kerk: De Augurkenkoning krijgt een vijfde seizoen