TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Stephen King is de bekendste thrillerschrijver van de afgelopen decennia. Al sinds de jaren 70 produceert hij de ene na de andere bestseller.
Veel van zijn werk is verfilmd. En dat levert vaak klassiekers op. Van horrorfilms als The Shining, Carrie en It tot prachtige drama's als The Shawshank Redemption en The Green Mile.
Nu voegt regisseur Nikolaj Arcel daar met The Dark Tower weer een film aan toe. En wat voor een: Arcel verfilmt met The Dark Tower de gelijknamige boekenserie van King.
Die serie beslaat maar liefst acht boeken, bij elkaar goed voor zo'n vierduizend pagina's. Dat hij die in één film krijgt is al een prestatie op zich.
Maar waar gaat The Dark Tower dan over? Dat is wat ingewikkeld om uit te leggen.
Het komt erop neer dat de elfjarige Jake (Tom Taylor) visioenen heeft van een wrede in zwart geklede man. Die man wil de Donkere Toren vernietigen en zo de orde in het universum vernietigen.
Die visioenen brengen Jake naar een andere wereld. Daar probeert hij samen met revolverheld Roland (Idris Elba) de Donkere Toren te beschermen.
Stephen King hoopt nog steeds op een vervolg op The Dark Tower. Of dat een film gaat worden is nog maar de vraag.
In 2018 kocht Amazon de rechten om een serie van The Dark Tower te maken. Twee jaar later leverde de streamingdienst een pilotaflevering af.
Daar bleef het bij: na die pilot trok Amazon de stekker uit het project.
Dit kun je allemaal verwachten van het Eurovisie Songfestival 2025
13:54Zijn Svea en Joey na de opnames van Married at First Sight nog samen?
13:24Zo loopt het eerste seizoen van I Kissed a Girl op Videoland af
10:28Rachel Rosier vertrekt bij Het Sinterklaasjournaal
10:02MAFS: Dennis loopt boos weg tijdens gesprek met Stefan en Eveline