TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Je kunt er als maker van een horrorfilm alleen maar van dromen: bioscooppubliek dat tijdens je film flauwvalt van angst. Regisseur William Friedkin kreeg het voor elkaar met de klassieker The Exorcist.
Actrice Chris MacNeil (Ellen Burstyn) verhuist met haar dochter Regan (Linda Blair) naar Washington om daar een film op te nemen. Eenmaal in de Amerikaanse hoofdstad verandert de anders zo lieve en brave Regan drastisch.
Ze begint zich anders te gedragen, maar ook haar lichaam verandert. Artsen kunnen niets vinden, ook niet na een hele reeks tests.
Ze kunnen niks voor Regan doen. Het meisje begint ondertussen in tongen te spreken en moet vastgeketend worden aan haar bed.
Ten einde raad wendt Chris zich in The Exorcist tot de jonge katholieke priester Karras. Hij ziet wat er aan de hand is: een demon heeft bezit genomen van Regan.
De demon in Regan is te sterk voor de onervaren Karras alleen. Om hem uit te drijven heeft Karras hulp nodig van de ervaren Merrin (Max von Sydow).
Is hun geloof sterk genoeg om de demon het hoofd te bieden?
De katholieke kerk was niet blij met The Exorcist: de film zou de duivel verheerlijken. Sommige gelovigen gingen zelfs zover in hun afkeer voor de film dat productiemaatschappij Warner Bros. bodyguards inhuurde om hoofdrolspeelster Linda Blair te beschermen.
Kritiek op coaches en ‘verouderd format’: dit klopt er niet aan de Battles van The voice
10:11VI kritisch op Angela de Jong na commentaar op Jake Paul en Jutta Leerdam: 'Laat gaan!'
10:00I've Got the Music in Me blijkt op Johnny de Mols lijf geschreven: 'Als jongetje was ik al met muziek bezig'
06:47Vanavond op TV: Wie is de Mol?, I've got the music in me, Scouts Guide to the Zombie Apocalypse
06:00Het langverwachte tweede seizoen van Máxima is nu te streamen op Videoland