TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
“Er is een Chinees gezegde: Als mensen kanker krijgen, gaan ze dood. Niet door de kanker, maar door de angst.” Zo probeert de moeder van de Chinees-Amerikaanse Billi (Awkwafina) haar ervan te overtuigen dat het juist goed is om haar oma (Hong Lu), die in China woont, niet te vertellen dat ze ongeneeslijk ziek is.
Vanuit heel de wereld komen neven, nichten en kleinkinderen naar China; zogenaamd om de bruiloft van een neef te vieren, maar de werkelijke reden is dat iedereen zo afscheid van oma kan nemen.
Dat geeft die feestelijke familiereünie in The Farewell een donker randje, zeker omdat de familieleden van mening verschillen over of ze oma het slechte nieuws nu wel of niet moeten vertellen.
Regisseur Lulu Wang houdt de balans tussen dat verdriet en de blijdschap en humor van een familiebijeenkomst strak in het oog in dit op haar eigen ervaringen gebaseerde drama.
Wang heeft The Farewell niet alleen geregisseerd en geschreven, ze speelt ook piano op de soundtrack van de film.
Makers van documentaire Meer dan Babi Pangang in gesprek met NPO en PowNed na bedreigingen Ruud de Wild
19:41Muziek van Marco Borsato keert terug in The Passion
15:24Dit is wanneer de laatste aflevering van Flikken Maastricht te zien is
14:23Waar is de documentaire De Instagram Moord te zien en waar gaat het over?
13:08De Grannies van Amsterdam krijgt een derde seizoen