TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Anthony (Anthony Hopkins), een zieke, tachtigjarige Londenaar lijdt aan dementie. Zijn recentste verzorger heeft hij weggepest, iets wat hij ook al bij eerdere verzorgers deed.
Anthony vindt al die verzorgers maar onzin en denkt prima zonder te kunnen. Zijn dochter Anne (Olivia Colman), die er toch regelmatig is, kan hem toch helpen met boodschappen enzo?
Anne is het hier niet mee eens, en aangezien ze binnenkort naar Parijs verhuist, moet er voor eens en voor altijd een goede verzorger zijn die zich niet laat afschrikken.
Verward en overstuur begint Anthony in The Father zijn grip op de realiteit te verliezen. Waarom komt zijn jongste dochter niet meer langs en wie zijn toch steeds die vreemdelingen die constant onaangekondigd komen binnenstormen?
Anthony Hopkins heeft al vele memorabele rollen gespeeld. Zijn rol als Dr. Hannibal Lector in The Silence of the Lambs springt wellicht het meest in het oog. Met The Father is daar een geduchte concurrent bijgekomen. Bijna alle prijzen die je als acteur in de wacht kunt slepen gingen richting Hopkins. Zo ook de Oscar voor beste mannelijke hoofdrol.
De Franse regisseur Florian Zeller zag alleen Anthony Hopkins voor de hoofdrol, als hij had geweigerd dan had Zeller er een Franse film van gemaakt.
The Father is op zondag 21 september 2025 om 23:15 uur te zien op NPO 2.
Vandaag staat de tweede speelronde in de groepen C en D op het programma van het WK voetbal. Brazilië komt opnieuw in actie, terwijl in groep D de Verenigde Staten en Australië uitmaken wie de perfecte start van het toernooi een vervolg geeft.
Veelbesproken influencer Anna Dobber blikt terug in EO-special
16:12Coen Swijnenberg deelt voorproefje van rol in Gooische Vrouwen
15:38Peter Gillis en Frank Lammers doen opvallende onthulling over einde Massa is Kassa: 'Nooit officieel gezegd'
15:02De 6 beste programma's om deze week te streamen
14:45'Bert' eert 'Ernie' in rouwadvertentie na overlijden Wim T. Schippers: 'Wat hadden we het fijn'