TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Veel slechtere dagen zal chirurg Richard Kimble (Harrison Ford) niet hebben gehad. Als hij thuiskomt, treft hij zijn vrouw dood aan. De dader weet op het nippertje te ontkomen.
De politie ziet dat anders: volgens rechercheurs kan het niet anders dan dat Richard zelf zijn vrouw heeft vermoord. Ze geloven hem dan ook niet als hij vertelt dat hij een man met een armprothese heeft zien vluchten.
Al is Kimble toch echt onschuldig, in The Fugitive is hij de hoofdverdachte in de zaak. Hij draait de cel in.
Onderweg naar de gevangenis heeft de chirurg mazzel: de bus die hem vervoert raakt van de weg. Kimble ontsnapt en gaat op zoek naar de moordenaar van zijn vrouw.
Dat is op zich al een hele klus. Met de hete adem van U.S. Marshall Samuel Gerard (Tommy Lee Jones) in zijn nek wordt het alleen nog maar ingewikkelder.
In de jaren 60 was Richard Kimble in de televisieserie The fugitive meer dan honderd afleveringen op de vlucht voor Gerard. Voor deze filmversie van het verhaal brengt regisseur Andrew Davis dat terug tot net iets meer dan twee uur.
Voor Harrison Ford was het maar goed dat hij niet zo lang hoefde te vluchten. Hij liep tijdens de opnames een stevige beenblessure op.
De acteur liet die pas behandelen toen hij klaar was met filmen. Dat is de reden dat je Kimble bijna de hele film lang mank ziet lopen.
Partnerbijdrage
Een heel goed begin van je weekend, want het allernieuwste seizoen van Sleepers staat vanaf vandaag in zijn geheel op Videoland!
Met het Mes op Tafel sluit 2025 spetterend af met feestelijke oudejaarsspecial
14:45Deze BN'ers zitten volgens jullie in de pakken van The Masked Singer 2025
14:28Kerstpret met Gert, Ellen, Viktor en Marie: special De Verhulstjes binnenkort op Videoland
13:49Persoonlijke ervaring geeft diepgang aan GTST-rol van Cheyenne Löhnen: 'Ik draag dit thema altijd bij me'
12:20Tobias Camman en Stijn van Vliet ontdekken fine dining in FOMO Chefs