TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
In een diamantmijn in Canada komt een groep mijnwerkers vast te zitten door een explosie. Wanneer zoiets gebeurt, is het gebruikelijk explosieven te gebruiken om een uitweg te vinden. Maar aangezien er methaan in de lucht hangt, is dat niet mogelijk.
Het bedrijf dat verantwoordelijk is voor deze werknemers stuurt een groep vrachtwagenchauffeurs met de benodigde reddingsuitrusting erop af. Onder leiding van de ervaren Mike McCann (Liam Neeson) proberen ze deze mijnwerkers te redden. De tijd dringt want ze hebben waarschijnlijk maar voor zo'n dertig uur zuurstof.
Daarnaast werkt in The Ice Road de inzettende dooi ook tegen. En of dat nog niet genoeg is, probeert ook iemand van het reddingsteam de boel te saboteren.
The Ice Road is niet gebaseerd op een waargebeurd verhaal, maar de bevroren weg die je ziet bestaat wel degelijk. De Ice Road is zo'n 400 kilometer lang en gaat voor 85 procent over 64 bevroren meren.
De Tibbitt to Contwoyto Winter Road bestaat sinds 1982 en wordt sinds 1999 gerund door drie mijnbouwbedrijven. Dat was het jaar waarin de Canadese diamantkoorts begon. In tegenstelling tot wat uit de film op valt maken, is deze weg een van de veiligste wegen van Canada.
The Ice Road is op vrijdag 25 april 2025 om 20:25 uur te zien op RTL 7.
Partnerbijdrage
Fred van Leer helpt de Frogers in Say yes to the dress
09:59Actrice Margo Dames krijgt vaste rol in GTST
09:33De TV van gisteren: Let's play ball weet kijkers nog niet te overdonderen
09:03Snacktest zorgt voor opschudding in De Allesweter VIPS: 'Zoveel calorieën?!'
08:48Tina Nijkamp laat licht schijnen over nieuw tv-seizoen: 'Het wordt heel erg spannend'