TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Na de moord op een collega is Interpol-agent Louis Salinger (Clive Owen) vast van plan uit te zoeken wie de daders zijn. Zijn speurwerk stuurt hem al snel in de richting van een grote bank.
Die bank is de internationale zakenbank International Bank for Business and Credits (IBBC). Samen met de New Yorkse advocaat Eleanor Whitman (Naomi Watts) gaat Louis uitvogelen wat er zich achter de zo betrouwbaar ogende gevel van dat instituut allemaal afspeelt.
Heel wat dus, zo ontdekken Eleanor en Louis in de thriller The International. En lang niet alles wat daar gebeurt kan door de beugel. Zo doet de bank van directeur Wilhelm Wexler (acteerveteraan Armin Mueller-Stahl) net zo makkelijk zaken met democratisch verkozen politieke leiders als met dictators, wapenhandelaars en oorlogsmisdadigers.
In hun pogingen de duistere geheimen van de IBBC boven tafel te krijgen, reizen Louis en Eleanor wat af. Ze komen in steden als Berlijn, New York, Milaan en Istanbul.
Een van de spectaculairste scènes van The International is een shoot-out in het beroemde Guggenheim Museum in New York. De makers van de film konden die scène niet in het museum zelf opnemen. Ze gebruikten de originele bouwtekeningen om een levensgrote replica van het indrukwekkende interieur te bouwen. Na vier maanden bouwen was die replica af.
The International is op woensdag 21 mei 2025 om 23:20 uur te zien op NET 5.
The Voice Kids zoekt nu al kandidaten voor nieuw seizoen
11:42Katy Perry bij de openingsceremonie van het WK voetbal gemist? Bekijk hier alle optredens terug
11:01Winter vol liefde ster-Elsje doet boekje open over omstreden ex Gilbert: 'Hij heeft over alles gelogen'
09:54De TV van gisteren: Stars on stage best bekeken alternatief voor WK voetbal
09:31Noa Vahle heeft lak aan critici en raadt dat iedereen aan: 'Lekker negeren, joh!'