TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
In Riyad, de hoofdstad van Saoedi-Arabië plegen terroristen een aanslag op een wijk waar veel expats wonen. Daarbij komt een Amerikaan om het leven.
En niet zomaar een Amerikaan: het slachtoffer was een FBI-agent. Een reactie van Amerika kan daarom niet uitblijven.
FBI-agent Ronald Fleury (Jamie Foxx) krijgt opdracht de daders te pakken. Eenmaal in Riyad ontdekken hij en zijn collega's dat hun onderzoek gevoelig ligt.
De Saoedische overheid ligt hen overal dwars. En de plaatselijke bevolking is ook niet bepaald toeschietelijk.
Daar komt stukje bij beetje verandering in als Fleury in The Kingdom gaat samenwerken met de Saoedische kolonel Faris Al Ghazi (Ashraf Barhom). Al Ghazi probeert Fleury en zijn mannen door de slangenkuil die Riyad is te leiden, maar dat is zelfs voor een ervaren man als hij niet eenvoudig.
Om zich voor te bereiden op de opnames van The Kingdom verbleef regisseur Peter Berg twee weken in Saoedi-Arabië. Hij nam het grootste deel van de film uiteindelijk niet daar op.
Het grootste deel van de opnames vond 'gewoon' in Amerika plaats; in de stad Phoenix in Arizona en de woestijn daaromheen.
De eerste versie van de film was zo'n tweeënhalf uur lang. In die tijd was naast spanning en sensatie ook plaats voor drama.
Filmstudio Universal zag dat niet zitten: zij wilden gewoon een spannende actieknaller. De uiteindelijke versie van de film is zo'n drie kwartier korter dan die eerste versie.
Cristiano Ronaldo en Engeland staan vandaag centraal op het WK voetbal. Portugal hoopt zich te herstellen van het verrassende gelijkspel tegen DR Congo, terwijl Engeland de sterke start tegen Kroatië een vervolg wil geven.
Netflix-serie Haantjes krijgt een derde seizoen
10:06MAX Vakantieman keert terug: dit kun je verwachten van het nieuwe seizoen
10:00Danny Froger onthult grootste uitdaging in Het Perfecte Plaatje op Reis: 'Het is daar een chaos'
09:13Videoland deelt eerste details van nieuwe dramaserie Dochters
08:05Alle uitslagen van het WK voetbal 2026 op een rij