TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Kolonel Winter (James Gandolfini) zwaait de scepter in de zwaarbewaakte militaire gevangenis The Castle. Hier ontvangt hij de veelvuldig onderscheiden generaal Eugene Irwin (Robert Redford).
Generaal Irwin draait de cel in omdat hij in een oorlogssituatie een gevechtsorder heeft genegeerd. Aanvankelijk kijkt Winter vol ontzag naar Irwin. Een man met zo'n indrukwekkende staat van dienst verdient respect, ook als hij in het gevang belandt.
Irwin valt van zijn voetstuk als hij een snedige opmerking maakt over Winters verzameling militaire memorabilia en andere oorlogsparafernalia. De gevangenisdirecteur heeft vanaf dat moment ernstig de pik op de generaal, maar die laat het niet erbij zitten. Samen met een stel medegevangenen bereidt hij een opstand voor. Daarbij moeten ze de tot de tanden toe bewapende bewakers bestrijden met middeleeuwse wapens.
Sopranos-acteur James Gandolfini twijfelde lang of hij de rol van kolonel Winter wel wilde spelen. Hij begreep het script van The Last Castle eigenlijk niet zo goed. Dat kwam deels omdat Gandolfini zelf nooit in het leger heeft gezeten. Hij nam de rol uiteindelijk aan vanwege de speech die Winter in de eerste versie van het script afstak.
Die speech haalde de film niet: hij sneuvelde op de montagetafel.
De Bevers gaan naar het grote doek: eerste bioscoopfilm aangekondigd
08:17De TV van gisteren: Kijkers enthousiast over rol van Georgina Verbaan in Dag & Nacht
06:00Het tweede seizoen van Hakken over de Sloot zie je nu bij Prime Video
21:34Dit zijn de finalisten van De Slimste Mens 2026
16:35Rechter doet uitspraak in zaak Yvonne Coldeweijer tegen Talpa: dit is de uitkomst