TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Historische verhalen van epische proporties zijn in goede handen bij Ridley Scott, regisseur van films als Gladiator, Kingdom of Heaven en het onlangs verschenen Napoleon.
In The Last Duel gaat Scott terug naar het Frankrijk van de veertiende eeuw, voor het – op historische feiten gebaseerde – verhaal van ridder Jean de Carrouges (Matt Damon), zijn vrouw Marguerite (Jodie Comer) en jonkheer Jacques le Gris (Adam Driver).
In drie hoofdstukken vertelt de film deze geschiedenis van vriendschap, verraad, geweld en machtsmisbruik. Door dezelfde gebeurtenissen uit de gezichtspunten van de drie personages te tonen, laat Scott zien dat ieder zijn eigen waarheid heeft en dat de echte waarheid meer dan eens ligt bij degenen die het minst gehoord worden.
The Last Duel is de eerste film die Ben Affleck en Matt Damon samen hebben geschreven na hun succes met Good Will Hunting uit 1997. Dat dezen ze niet alleen: scenarioschrijver Nicole Holofcener (Enough Said) werd door hen aan boord gebracht om dit verhaal van een vrouwelijk perspectief te voorzien.
Matt Damon heeft geen sterke baardgroei, dus daarom moest de afdeling make-up een plakbaard gebruiken voor The Last Duel. Die maakte twintig verschillende versies om uit te proberen. Naar verluid beviel het dragen van een nepbaard Damon niet bepaald. Hij kreeg er uitslag van en moest daarom tussen het filmen door ijs tegen zijn gezicht houden.
De TV van gisteren: Wisselende reacties op geweldig goed bekeken oudejaarsconference
06:47Vanavond op TV: Ik vertrek XL, Miljoenenjacht, The Hangover
06:00Zo mis je geen moment van het nieuwe spelprogramma Watch Your Back
06:00Drama-alert: House of Villains is nu te streamen bij Videoland
01:05Komende week in GTST: Verbale vuurspuwerij en de kwistige klikspanen