TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
In de vijfde eeuw na Christus staat het Romeinse rijk op instorten. Barbaren hakken het ooit zo machtige rijk aan alle kanten in de pan.
Om te voorkomen dat het Romeinse Rijk definitief uiteen valt, moet de twaalfjarige troonopvolger Romulus Augustus (Thomas Brodie-Sangster) Rome verlaten.
Samen met zijn mentor Ambrosinus (Ben Kingsley), de generaal Aurelius (Colin Firth) en de Oosterse krijger Mira (Aishwarya Rai Bachchan) zet de jonge Romulus koers naar Britannia.
Onderweg moeten ze uit handen van de wrede Gotenleider Wulfila (Kevin McKidd) zien te blijven. Of dat lukt? Je ziet het in The Last Legion.
Voor zijn rol in The Last Legion moest Colin Firth zich in een legionairsuniform hijsen en dat baarde hem zorgen. "Het is niet gemakkelijk om er sexy uit te zien in een rokje. Russell Crowe kreeg het in Gladiator voor elkaar, maar voor je het weet zie je eruit als een idioot."
De opnames van The Last Legion leken soms wel een familiereünie. Regisseur Doug Lefler gaf de ouders en het kleine zusje van Thomas Brodie-Sangster allemaal een piepklein rolletje in de film.
In een flashbackscène is Ben Kingsleys zoon Ferdinand te zien als de jonge Ambrosinus.
Expeditie Robinson-kandidaten Camiel en Mátyás houden hun eigen eetproef
10:27Dit programma vervangt Hunted op de maandagavond
08:31De TV van gisteren: Floor Jansen blaast iedereen omver met rocknummer in Als IK het Zing
06:47Vanavond op TV: Schaatsen: EK afstanden Tomaszów, MasterChef USA, Unstoppable
22:04Kijkers geraakt door verhaal van Klaas in Winter Vol Liefde