TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
6 december 1973. Op weg naar huis wordt de veertienjarige Susie (Saoirse Ronan) verkracht en vermoord door haar buurman (Stanley Tucci).
Susie komt hierna in een soort tussenwereld terecht – niet meer op aarde, maar nog niet in de hemel. Vanaf die wonderlijke plek ziet ze hoe haar ouders worden verscheurd door verdriet en hoe haar buurman opnieuw een slachtoffer dreigt te maken.
Na de Lord of the Rings-trilogie beet regisseur Peter Jackson zich voor The Lovely Bones opnieuw vast in populair, complex bronmateriaal. De gelijknamige roman van Alice Sebold was in Amerika een onverwachte bestseller.
Jackson wilde de ‘unieke leeservaring’ overbrengen op het witte doek en slaagt daar gedeeltelijk in. De emotionele kant van het verhaal raakt wat ondergesneeuwd, maar daar tegenover staan bijzonder indrukwekkende visuele vondsten.
Jackson wekt de jaren 70 met gevoel voor detail tot leven en de tussenwereld ziet er prachtig uit. En de cast levert goed werk – Stanley Tucci kreeg voor zijn rol als enge buurman een Oscarnominatie.
De TV van gisteren: Zweverige types vallen niet in de smaak bij Het Roer Om-kijkers
06:47Vanavond op TV: Brieven aan Hueting, Winter vol liefde, The Adjustment Bureau
21:59Vader van Valentijn Driessen overleden: 'Precies gegaan zoals hij wilde'
20:14Rob Geus en John van den Heuvel ondernemen juridische stappen na uitlatingen Johan Derksen over sauna
15:45Zo mis je geen moment van de uitreiking van de Gouden RadioRing 2026