TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
6 december 1973. Op weg naar huis wordt de veertienjarige Susie (Saoirse Ronan) verkracht en vermoord door haar buurman (Stanley Tucci).
Susie komt hierna in een soort tussenwereld terecht – niet meer op aarde, maar nog niet in de hemel. Vanaf die wonderlijke plek ziet ze hoe haar ouders worden verscheurd door verdriet en hoe haar buurman opnieuw een slachtoffer dreigt te maken.
Na de Lord of the Rings-trilogie beet regisseur Peter Jackson zich voor The Lovely Bones opnieuw vast in populair, complex bronmateriaal. De gelijknamige roman van Alice Sebold was in Amerika een onverwachte bestseller.
Jackson wilde de ‘unieke leeservaring’ overbrengen op het witte doek en slaagt daar gedeeltelijk in. De emotionele kant van het verhaal raakt wat ondergesneeuwd, maar daar tegenover staan bijzonder indrukwekkende visuele vondsten.
Jackson wekt de jaren 70 met gevoel voor detail tot leven en de tussenwereld ziet er prachtig uit. En de cast levert goed werk – Stanley Tucci kreeg voor zijn rol als enge buurman een Oscarnominatie.
Partnerbijdrage
Na het succes van vorig jaar: Alle kerstcommercials weer in één blok
11:25Dit is de startdatum van het nieuwe NET5-programma Wedding in a Week?
11:05Openhartige Frans Bauer: 'Mijn moeder Wies zit verder in haar dementie'
09:29Welk programma vervangt De Hanslers: van de Piste naar de Playa op SBS6?
09:04Maak je klaar voor de gloednieuwe crimekomedie Blue Murder Motel bij BBC NL