TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Het is twintig jaar geleden dat Don Diego de la Vega is ontmaskerd als Zorro. De Spaanse bezetter vermoordde daarop zijn gezin en sloot hem op. Maar Don Diego ontsnapte en wist Mexico te bevrijden.
Nu vindt Don Diego (Anthony Hopkins) zichzelf te oud en te stram voor avonturen en degengekletter. Hij gaat op zoek naar een opvolger aan wie hij The Mask of Zorro kan overdragen.
Die opvolger vindt hij in Alejandro Murrieta (Antonio Banderas). Alejandro is een lompe struikrover met een dubieus verleden. Toch ziet Don Diego een Zorro in hem, al is het maar omdat hij goed overweg kan met een degen.
Tussen al die avonturen door heeft de nieuwe Zorro ook nog tijd om schone dames het hof te maken. Vooral Elena (Catherine Zeta-Jones) kan hem bekoren, maar zij is niet bepaald een katje om zonder handschoenen aan te pakken.
Antonio Banderas kreeg voor The Mask of Zorro schermles van de allerbeste. Zwaardvechtcoach Bob Anderson zat al dik veertig jaar in het vak en had Errol Flynn nog lesgegeven. Hij vond Banderas na die Hollywoodlegende de beste zwaardvechter met wie hij ooit gewerkt had.
Vanavond op TV: Dertigers, De WK kwis, Django Unchained
06:00Zon, liefde en chaos: Ex on the Beach: Double Dutch is terug van weggeweest
20:17Antoin Peeters verklaart lange afwezigheid: 'Ik heb een hypofysetumor'
14:27De Bondgenoten start donderdag op een ander tijdstip en dit is waarom
13:44Video: Teunie de Brouwer over spannende cliffhanger Gooische Vrouwen