TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Het is een van de grondgedachten van de rechtsstaat: iedereen heeft recht op een eerlijk proces, ongeacht waar hij of zij van verdacht wordt.
Juist daarom neemt advocaat Nancy Hollander (Jodie Foster) in 2005 de zaak van Mohamedou Ould Slahi (Tahar Rahim) aan; in de ruim drie jaar dat Slahi op dat moment in Guantánamo Bay zit, is hem nooit iets ten laste gelegd.
Terwijl Hollander haar cliënt op die gronden vrij probeert te krijgen, bouwt aanklager Stuart Couch (Benedict Cumberbatch) een zaak tegen Slahi op: hij zou ‘recruiter’ zijn geweest voor de aanslagen van 11 september 2001. Gaandeweg ontdekken zowel Couch als Hollander dat de regering vuile spelletjes speelt.
Het op Slahi’s memoires gebaseerde The Mauritanian is een rechtbankdrama dat dankzij de acteerprestaties van Cumberbatch, Foster en – vooral – Rahim een menselijk hart krijgt en boven de middelmaat uitstijgt.
De echte Nancy Hollander was verbaasd toen ze voor het eerst op de Guantánamo-set voor The Mauritanian kwam: de set leek griezelig veel op de plek waar ze zoveel gesprekken met Mohamedou Ould Slahi had. Om de dialogen ook zo accuraat mogelijk te krijgen werd ze vaak gebeld door de producenten van de film.
Toch is niet alles zo accuraat in de film: Slahi gaf aan dat hij nog veel bruter en onmenselijker behandeld werd in Guantánamo Bay dan in de film te zien is.
Kritiek op coaches en ‘verouderd format’: dit klopt er niet aan de Battles van The voice
10:11VI kritisch op Angela de Jong na commentaar op Jake Paul en Jutta Leerdam: 'Laat gaan!'
10:00I've Got the Music in Me blijkt op Johnny de Mols lijf geschreven: 'Als jongetje was ik al met muziek bezig'
06:47Vanavond op TV: Wie is de Mol?, I've got the music in me, Scouts Guide to the Zombie Apocalypse
06:00Het langverwachte tweede seizoen van Máxima is nu te streamen op Videoland