TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
De klunzige crimineel Jerry (Brad Pitt) krijgt twee ultimatums.
Zijn maffiabaas geeft hem opdracht om in Mexico een kostbaar pistool, dat bekendstaat als The Mexican, op te halen. Doet hij dit niet, dan krijgt hij de kogel.
Zijn vriendin Samantha (Julia Roberts) wil dat hij de misdaad opgeeft voor haar. Doet hij dit niet, dan is hun relatie over.
Na lang dubben kiest Jerry voor zijn leven. Hij gaat op weg naar de grens om het pistool op te halen.
Ondetussen laat zijn baas Samantha kidnappen. Als een soort extra stok achter de deur: zo weet hij zeker dat Jerry de klus ook echt klaart.
Aan het begin van deze eeuw waren Julia Roberts en Brad Pitt de grootste sterren van Hollywood. Ze hadden alleen nog nooit samen in een film gespeeld.
The Mexican is de eerste film waarin dat gebeurde. Opvallend: ze zijn eigenlijk nauwelijks samen te zien.
Regisseur Gore Verbinski – die later nog drie Pirates of the Caribbean-films zou regisseren – verweeft hun verhaallijnen in de montage met elkaar.
Ondanks de aanwezigheid van Pitt en Roberts is James Gandolfini de échte ster van deze misdaadkomedie. De Sopranos-acteur speelt de zachtaardige crimineel die Samantha ontvoert.
André van Duin krijgt Belgische koninklijke onderscheiding
09:38De TV van gisteren: kijkers verbazen zich over uitslag halve finale Het Perfecte Plaatje Op Reis
09:05Dit zijn alle Zomergasten van 2025
08:34Gordon droomt van nieuw tv-avontuur: ‘Dit zou ik graag nog doen’
08:00Bas Muijs over roerig soapjaar en spectaculaire GTST zomercliff: ‘Er komt een enorme woede los in Stefano'