TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Tijdens de Tweede Wereldoorlog steelt Hitler door heel Europa waardevolle kunstschatten voor zijn eigen museum. Nu de Duitsers de oorlog lijken te verliezen, is de kans groot dat die kunstwerken vernietigd gaan worden.
Dat kan professor Frank Stokes (George Clooney, die de film ook regisseerde én meeschreef aan het script) niet zomaar laten gebeuren. Hij weet president Roosevelt over te halen een legereenheid samen te stellen die de kunstwerken moet gaan redden.
Die legereenheid – The Monuments Men genaamd – bestaat niet bepaald uit doorsneesoldaten. De leden zijn stuk voor stuk kunstkenners en ze zijn ook de jongsten niet meer.
Van oorlog voeren hebben Stokes en zijn collega's (gespeeld door topacteurs als Matt Damon, John Goodman, Bill Murray en Cate Blanchett) al helemaal geen kaas gegeten.
Zo'n stelletje oude knarren, achter vijandelijke linies op zoek naar waardevolle kunstschatten, dat klinkt allemaal behoorlijk onwaarschijnlijk. En toch is The Monuments Men op waarheid gebaseerd.
Tijdens de Tweede Wereldoorlog waren er inderdaad zo'n 350 geallieerde Monuments Men: kunstenaars, curatoren en andere kunstkenners die de taak hadden belangrijke kunstwerken te beschermen.
Irene van de Laar samen met haar zoon te zien in Race across the World: 'Meedoen heeft mijn leven verrijkt'
09:40Deze BN'ers helpen jonge ouders in nieuw seizoen Vier Handen Op Eén Buik
09:03Harry Mens stond op het punt RTL te verlaten: dít hield hem tegen
09:00De streamingtip van de week: De Eetclub op Netflix
08:33De TV van gisteren: Oos Kesbeke trots op alleskunner Frans