TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Tijdens de Tweede Wereldoorlog steelt Hitler door heel Europa waardevolle kunstschatten voor zijn eigen museum. Nu de Duitsers de oorlog lijken te verliezen, is de kans groot dat die kunstwerken vernietigd gaan worden.
Dat kan professor Frank Stokes (George Clooney, die de film ook regisseerde én meeschreef aan het script) niet zomaar laten gebeuren. Hij weet president Roosevelt over te halen een legereenheid samen te stellen die de kunstwerken moet gaan redden.
Die legereenheid – The Monuments Men genaamd – bestaat niet bepaald uit doorsneesoldaten. De leden zijn stuk voor stuk kunstkenners en ze zijn ook de jongsten niet meer.
Van oorlog voeren hebben Stokes en zijn collega's (gespeeld door topacteurs als Matt Damon, John Goodman, Bill Murray en Cate Blanchett) al helemaal geen kaas gegeten.
Zo'n stelletje oude knarren, achter vijandelijke linies op zoek naar waardevolle kunstschatten, dat klinkt allemaal behoorlijk onwaarschijnlijk. En toch berust The Monuments Men op waarheid.
Tijdens de Tweede Wereldoorlog waren er inderdaad zo'n 350 geallieerde Monuments Men: kunstenaars, curatoren en andere kunstkenners die de taak hadden belangrijke kunstwerken te beschermen.
Wanneer is The Tribute: Battle of the Bands weer op tv?
10:51Deze ‘red flags’ vielen op bij Winter Vol Liefde-Gilbert: ‘Gewoon een engerd’
10:05Yvon Jaspers enorm geschrokken van ongeluk boer Geert: ‘Alsof familielid iets overkomt’
09:00De TV van gisteren: Winter Vol Liefde-kijkers dolblij voor Robin en Pearl, maar ook voor Elsje
06:47Vanavond op TV: Flikken Maastricht, The voice of Holland, Pixels