TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
In 2015 verscheen de Noorse rampenfilm The Wave, waarin regisseur Roar Uthaug Hollywoodachtig spektakel en Scandinavisch drama samenbracht.
Drie jaar later kwam dit vervolg. Hoofdpersoon is opnieuw geoloog Kristian (Kristoffer Joner).
Hij is een gebroken man: zijn huwelijk met Idun (Ane Dahl Torp) is op de klippen gelopen en hun kinderen ziet hij nauwelijks meer. Dan vindt hij aanwijzingen dat de kans groot is dat er nabij Oslo een verwoestende aardbeving gaat plaatsvinden.
Net als drie jaar geleden gelooft niemand hem, totdat het te laat is. Lukt het Kristian om Idun en hun kinderen op tijd uit de hoofdstad te halen?
The Quake komt wat traag op gang, maar de tweede helft van de film biedt volop spanning, actie en knap gemaakte special effects.
Acteur Kristoffer Joner keert na The Wave dus terug in The Quake. Ook de acteurs die in The Wave Kristians vrouw en kinderen spelen, zijn weer van de partij.
Regisseur Roar Uthaug is er niet meer bij. Na het succes van The Wave vertrok hij naar Hollywood om Tomb Raider te maken.
The Quake is op vrijdag 15 augustus 2025 om 22:35 uur te zien op RTL 7.
De TV van gisteren: Richard Groenendijk wint op primetime, weinig kijkers voor toespraak Koning
06:47Vanavond op TV: Sterren in concert: André Hazes in het theater, The masked singer, Rocco & Sjuul
11:46Video: Martien Meiland ziet het skiën niet meer zitten: 'Waarschijnlijk de laatste keer voordat ik ga hemelen'
11:23Woeste Grond en Een Huis Vol zijn maandag en dinsdag niet te zien en dit is de reden
10:29Alex uit OML kiest voor risicovolle operatie: 'Het is alles of niets'