TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Veel van de boeken van thrillerschrijver John Grisham zijn verfilmd. Met The Rainmaker maakte Francis Ford Coppola, de regisseur van de The Godfather-trilogie en Apocalypse Now, misschien wel de beste van het stel.
Waarom The Rainmaker zo goed werkt? Misschien wel omdat Coppola van dit misdaadverhaal meer een karakterstudie maakte, in plaats van alleen te focussen op het zegevierend recht.
Rudy Baylor (Matt Damon) is pas afgestudeerd en wanhopig op zoek naar werk in de advocatuur. Uit pure noodzaak neemt hij een baan aan op het malafide advocatenkantoor van Bruiser Stone (Mickey Rourke).
Als ambulance watcher moet Rudy rondhangen in ziekenhuizen op zoek naar verkeersslachtoffers. Rudy moet hen overhalen de daders aan te klagen, in de hoop via een rechtszaak een behoorlijke schadeclaim op te strijken.
Ondertussen probeert hij samen met zijn collega Deck (Danny DeVito) een eigen advocatenkantoor op te zetten. Een kantoor waar hij zaken kan aannemen die mensen écht helpen.
Matt Damon speelt in The Rainmaker zijn allereerste echte hoofdrol in een film. Francis Ford Coppola castte hem nadat hij hem had gezien in Courage Under Fire.
Om hem te helpen zich in te leven in Rudy, moedigde de regisseur Damon aan om tijdelijk in Rudy's appartement te gaan wonen.
Dat had voor Coppola nog een ander creepy doel. Zo kon hij 's ochtends stiekem filmen hoe zijn hoofdrolspeler/hoofdpersoon wakker werd.
Familie Bakhcha uit Een Huis Vol opnieuw overladen met kritiek: 'Wat een leegte'
14:40Zien: jaaroverzicht van 2025 in 90 seconden
14:18Erica Meiland waarschuwt: 'Kijk hier mee uit vanavond'
13:21Tina Nijkamp: 'Wie is de Mol? is UIT en Boer Zoekt Vrouw is IN'
12:32Waar en wanneer is de uitslag van de PostcodeKanjer op tv te zien?