TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Veel van de boeken van thrillerschrijver John Grisham zijn verfilmd. Met The Rainmaker maakte Francis Ford Coppola, de regisseur van de The Godfather-trilogie en Apocalypse Now, misschien wel de beste van het stel.
Waarom The Rainmaker zo goed werkt? Misschien wel omdat Coppola van dit misdaadverhaal meer een karakterstudie maakte, in plaats van alleen te focussen op het zegevierend recht.
Rudy Baylor (Matt Damon) is pas afgestudeerd en wanhopig op zoek naar werk in de advocatuur. Uit pure noodzaak neemt hij een baan aan op het malafide advocatenkantoor van Bruiser Stone (Mickey Rourke).
Als ambulance watcher moet Rudy rond te hangen in ziekenhuizen op zoek naar verkeersslachtoffers. Rudy moet hen overhalen de daders aan te klagen, in de hoop via een rechtszaak een behoorlijke schadeclaim op te strijken.
Ondertussen probeert hij samen met zijn collega Deck (Danny DeVito) een eigen advocatenkantoor op te zetten. Een kantoor waar hij zaken kan aannemen die mensen écht helpen.
Matt Damon speelt in The Rainmaker zijn allereerste echte hoofdrol in een film. Francis Ford Coppola castte hem nadat hij hem had gezien in Courage Under Fire.
Om hem te helpen zich in te leven in Rudy, moedigde de regisseur Damon aan om tijdelijk in Rudy's appartement te gaan wonen.
Dat had voor Coppola nog een extra voordeel. Zo kon hij 's ochtends stiekem filmen hoe zijn hoofdrolspeler/hoofdpersoon wakker werd.
Oos Kesbeke heeft grootse plannen en wil een eigen Pickle Festival in Nederland
12:10Blijft Fred uit B&B Vol Liefde in Nederland door nieuwe vriendin? 'Wil nu niet terug'
10:49Hereniging Arie en Caroline uit B&B Vol Liefde in Spanje voor iedereen te volgen
10:00Camiel Kesbeke droomt van deelname aan deze tv-programma's
09:57Eline: 'Ik deed niet mee aan B&B Vol Liefde omdat ik een kind wil'