TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Na zijn met een Oscar bekroonde rol als Ray Charles speelt Jamie Foxx in The Soloist opnieuw een getalenteerd muzikant in een waargebeurd verhaal.
Cellist Nathaniel Ayers heeft aan het prestigieuze conservatorium Juilliard gestudeerd, maar door psychische problemen is hij dakloos geworden. Als columnist Steve Lopez (Robert Downey Jr.) Ayers hoort spelen op een kapotte viool, is hij onder de indruk. Hij schrijft over hem en wil hem graag helpen. Alleen: hoe kan hij dat het beste doen?
Ayers vertoont symptomen van schizofrenie en reageert soms paranoïde op handreikingen. Een maatschappelijk werker vertelt Lopez dat dwingen geen zin heeft en dat Ayers uiteindelijk vooral vriendschap nodig heeft.
Anders dan de titel The Soloist doet vermoeden, is deze film vooral een duet. Het sterke samenspel tussen Downey Jr. en Foxx zorgt ervoor dat het soms omslachtig vertelde verhaal toch blijft boeien.
Jamie Foxx speelt al sinds zijn vijfde piano. Dat kwam goed van pas toen hij in Ray soullegende Ray Charles speelde. Cello speelde hij nog niet. Omdat Nathaniel Ayers goed wil de neerzetten in The Soloist, besloot hij les te nemen.
De echte Nathaniel Ayers was uitgenodigd de opnames van de film bij te wonen, maar hij koos ervoor om tegenover de opnamelocatie op straat te musiceren.
NPO Zapp-jeugdserie Hein verkocht aan Canal+ en straks te zien in Europa én Afrika
13:43100 dagen in de gehandicaptenzorg bezorgt VPRO recordaantal streams
10:56Toch geen definitief afscheid van Kassa: programma gaat online verder
10:00Een kijkje in de rijke carrière van Gouden Televizier Oeuvre-Ring-winnaar Joop van den Ende
09:46Welk programma vervangt Got Talent op RTL 4?