TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Na zijn met een Oscar bekroonde rol als Ray Charles speelt Jamie Foxx in The Soloist opnieuw een getalenteerd muzikant in een waargebeurd verhaal.
Cellist Nathaniel Ayers heeft aan het prestigieuze conservatorium Juilliard gestudeerd, maar door psychische problemen is hij dakloos geworden. Als columnist Steve Lopez (Robert Downey Jr.) Ayers hoort spelen op een kapotte viool, is hij onder de indruk. Hij schrijft over hem en wil hem graag helpen. Alleen: hoe kan hij dat het beste doen?
Ayers vertoont symptomen van schizofrenie en reageert soms paranoïde op handreikingen. Een maatschappelijk werker vertelt Lopez dat dwingen geen zin heeft en dat Ayers uiteindelijk vooral vriendschap nodig heeft.
Anders dan de titel The Soloist doet vermoeden, is deze film vooral een duet. Het sterke samenspel tussen Downey Jr. en Foxx zorgt ervoor dat het soms omslachtig vertelde verhaal toch blijft boeien.
Jamie Foxx speelt al sinds zijn vijfde piano. Dat kwam goed van pas toen hij in Ray soullegende Ray Charles speelde. Cello speelde hij nog niet. Omdat Nathaniel Ayers goed wil de neerzetten in The Soloist, besloot hij les te nemen.
De echte Nathaniel Ayers was uitgenodigd de opnames van de film bij te wonen, maar hij koos ervoor om tegenover de opnamelocatie op straat te musiceren.
Voetbalfans kunnen woensdagavond hun hart ophalen. Met Cristiano Ronaldo, Harry Kane, Jude Bellingham en Luka Modri? verschijnen meerdere wereldsterren op het veld tijdens de vierde speeldag van het WK voetbal 2026.
Deze oud-deelnemer van Utopia doet nu mee aan De Bondgenoten
15:09Albert Verlinde geeft Johan Derksen gelijk: 'ik zou ook pissed zijn'
13:49De streamingtip van de week: de nieuwe Harlan Coben-serie I Will Find You op Netflix
11:22Wie is James Cooke, jurylid in De Slimste Mens België?
10:33Prime Video komt met nieuwe realityshow Undercover Lover