TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Na zijn met een Oscar bekroonde rol als Ray Charles speelt Jamie Foxx in The Soloist opnieuw een getalenteerd muzikant in een waargebeurd verhaal.
Cellist Nathaniel Ayers heeft aan het prestigieuze conservatorium Juilliard gestudeerd, maar door psychische problemen is hij dakloos geworden. Als columnist Steve Lopez (Robert Downey Jr.) Ayers hoort spelen op een kapotte viool, is hij onder de indruk. Hij schrijft over hem en wil hem graag helpen. Alleen: hoe kan hij dat het beste doen?
Ayers vertoont symptomen van schizofrenie en reageert soms paranoïde op handreikingen. Een maatschappelijk werker vertelt Lopez dat dwingen geen zin heeft en dat Ayers uiteindelijk vooral vriendschap nodig heeft.
Anders dan de titel The Soloist doet vermoeden, is deze film vooral een duet. Het sterke samenspel tussen Downey Jr. en Foxx zorgt ervoor dat het soms omslachtig vertelde verhaal toch blijft boeien.
Jamie Foxx speelt al sinds zijn vijfde piano. Dat kwam goed van pas toen hij in Ray soullegende Ray Charles speelde. Cello speelde hij nog niet. Omdat Nathaniel Ayers goed wil de neerzetten in The Soloist, besloot hij les te nemen.
De echte Nathaniel Ayers was uitgenodigd de opnames van de film bij te wonen, maar hij koos ervoor om tegenover de opnamelocatie op straat te musiceren.
Het WK voetbal gaat vandaag verder met vier wedstrijden in de groepen G en H. Spanje en België hopen hun eerste overwinning van het toernooi te boeken, terwijl ook Uruguay weer in actie komt op het wereldkampioenschap.
Alle uitslagen van het WK voetbal 2026 op een rij
10:56'Chantal Janzen en Elise Schaap spelen hoofdrollen in nieuwe dramaserie'
10:40'Nepobaby' Nicky van der Gijp over kritiek op Het Oranje Café: 'Makkelijke inkopper'
10:14Judith en Bart uit Winter Vol Liefde dreigen zonder hulp boerderij te verliezen: 'Staan opeens voor enorme uitdaging'
09:23Renze Klamer reageert op pittige uitspraak van Johan Derksen: 'Erger in de omgang dan Matthijs van Nieuwkerk'