TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Stephen Hawking is een van de invloedrijkste wetenschappers van de laatste decennia. Zijn theorieën bieden belangrijke inzichten in het ontstaan van het heelal. In boeken als A brief history of time maakt hij die ingewikkelde materie toegankelijk voor het grote publiek.
De biopic The Theory of Everything vertelt het levensverhaal van de aan zijn rolstoel gekluisterde astrofysicus. Het verhaal is gebaseerd op de autobiografie van Hawkings ex-vrouw Jane.
Stephen Hawking (Eddie Redmayne) studeert in 1962 af aan de universiteit van Oxford. Hij maakt de overstap naar Cambridge en gaat daar onderzoek doen. Daar leert hij ook Jane Wilde (Felicity Jones) kennen.
Ze worden verliefd, maar tegelijkertijd merkt Hawking dat hij fysiek steeds onhandiger wordt. In 1963 wordt bij hem de ziekte ALS vastgesteld. Artsen geven hem nog twee jaar.
Daar laat Hawking zich niet door tegenhouden: Jane en hij trouwen en hij besluit zo lang mogelijk door te werken.
The Theory of Everything is vooral bijzonder vanwege de fenomenale Eddie Redmayne. Hij speelt Hawking vol overtuiging in alle stadia van zijn ziekte en kreeg terecht een Oscar voor zijn rol.
En daar bleef het niet bij, de acteur won nog een karrenvracht aan filmprijzen.
Daarnaast hield hij ook iets minder prettigs aan de film over: rugklachten. Redmayne ging zo ver in het nadoen van Hawkings houding in zijn rolstoel dat hij er zijn ruggengraat mee beschadigde.
Video: André van Duin over zijn laatste emotionele ontmoeting met Joke Bruijs
10:20The Connection keert terug met een nieuw seizoen
10:06Ferry Doedens kruipt weer in de rol van Lucas Sanders voor jubileum GTST
10:00Beau van Erven Dorens verklapt zijn ultieme droomgast voor Casa di Beau: 'Wie is hij nu echt?'
08:46De TV van gisteren: Emotionele Oos Kesbeke trekt veel kijkers naar RTL4 met De Augurkenkoning