TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Stephen Hawking is een van de invloedrijkste wetenschappers van de laatste decennia. Zijn theorieën bieden belangrijke inzichten in het ontstaan van het heelal. In boeken als A brief history of time maakt hij die ingewikkelde materie toegankelijk voor het grote publiek.
De biopic The Theory of Everything vertelt het levensverhaal van de aan zijn rolstoel gekluisterde astrofysicus. Het verhaal is gebaseerd op de autobiografie van Hawkings ex-vrouw Jane.
Stephen Hawking (Eddie Redmayne) studeert in 1962 af aan de universiteit van Oxford. Hij maakt de overstap naar Cambridge en gaat daar onderzoek doen. Daar leert hij ook Jane Wilde (Felicity Jones) kennen.
Ze worden verliefd, maar tegelijkertijd merkt Hawking dat hij fysiek steeds onhandiger wordt. In 1963 wordt bij hem de ziekte ALS vastgesteld. Artsen geven hem nog twee jaar.
Daar laat Hawking zich niet door tegenhouden: Jane en hij trouwen en hij besluit zo lang mogelijk door te werken.
The Theory of Everything is vooral bijzonder vanwege de fenomenale Eddie Redmayne. Hij speelt Hawking vol overtuiging in alle stadia van zijn ziekte en kreeg terecht een Oscar voor zijn rol.
En daar bleef het niet bij, de acteur won nog een karrenvracht aan filmprijzen.
Daarnaast hield hij ook iets minder prettigs aan de film over: rugklachten. Redmayne ging zo ver in het nadoen van Hawkings houding in zijn rolstoel dat hij er zijn ruggengraat mee beschadigde.
Malgosia geeft toe dat ze intiem is geweest met Joey in House of Villains: ‘Genoeg aanwijzingen’
10:55Tommy van Lent krijgt de volle laag van de groep in No Way Back VIPS: ‘Je mist een hersencel’
09:27Linda de Mol laat zich uit over nieuw seizoen Gooische Vrouwen
08:04De TV van gisteren: Winter Vol Liefde-kijkers gaan bijna over hun nek van ‘culinaire’ maaltijd Hans
23:29Mike Hansler geeft eerste tv-interview met vriendin Veerle