TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
De oma van de negenjarige Luke (Jasen Fisher) vertelt hem vaak verhalen over heksen. Als ze samen in een groot hotel aan zee vakantie houden, vindt daar toevallig net een heksenconferentie plaats.
Heksen haten kinderen en daarom heeft de opperheks een plan bedacht om alle kinderen uit te roeien. Als eerste verandert ze Luke in een muis. Hoe moet hij nu haar kwade plannen stoppen?
The Witches is een prachtig gemaakte verfilming van het gelijknamige jeugdboek van Roald Dahl. Anjelica Huston is de perfecte opperheks, gemeen en mysterieus.
Ze was dan ook Dahls eigen keuze voor de rol. Rowan Atkinson steekt Basil Fawlty naar de kroon als blunderende hoteleigenaar en Mai Zetterling – die voor deze film terugkwam op haar besluit om nooit meer te acteren – is een lieve, wijze oma met haar op de tanden.
Alle wezens in The Witches – de heksen in hun monsterlijke gedaantes, de muizen enzovoorts – komen uit de studio van Jim Henson. Hij is de man achter The Muppets en alle poppen in Sesamstraat. The Witches is de laatste film waaraan Henson zelf werkte. Hij overleed drie maanden na de première van de film.
Familie Kraan uit Een Huis Vol verwelkomt tiende kind
14:14Flikken Rotterdam-actrice Ortál Vriend is zwanger
13:20De Bondgenoten is maandagavond (4 mei) een heel stuk korter te zien dan normaal
13:07Livestream De Dam Amsterdam: is Nationaal Monument op tijd schoon voor Dodenherdenking?
12:50Woede bij Kristie in De Bondgenoten: 'Waarom stook jij in een vriendschap?'