TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Mildred (Frances McDormand) is woedend: het is inmiddels een jaar geleden dat haar dochter werd verkracht en vermoord, en nog steeds heeft de politie geen verdachte opgepakt.
Ze zet die woede kracht bij door sheriff Willoughby (Woody Harrelson) rechtstreeks aan te spreken. Via drie huizenhoge reclameborden langs de weg die naar haar woonplaats leidt. Als hulpsheriff Dixon (Sam Rockwell) zich er tegenaan gaat bemoeien, loopt de ruzie tussen Mildred en de politie uit de hand.
Regisseur Martin McDonagh (In Bruges) verpakt dat in Three Billboards Outside Ebbing, Missouri in een droogkomisch misdaaddrama. Zijn boodschap – onrechtvaardigheid leidt tot woede; als woede escaleert, staat dat rechtvaardigheid weer in de weg – komt juist door die toon extra goed over. De steengoede acteurs (McDormand en Rockwell wonnen allebei een Oscar) doen de rest.
Frances McDormand twijfelde lang of ze de hoofdrol in Three Billboards Outside Ebbing, Missouri wel aan moest nemen. Ze vroeg zich af of ze wel geloofwaardig kon zijn in die rol.
Mildreds dochter werd in de film een jaar of twintig oud. McDormand, die toen 58 was, dacht dat een vrouw als Mildred niet pas op haar 38e een kind zou krijgen. Uiteindelijk nam ze de rol op aanraden van haar man, regisseur Joel Coen, toch aan.
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri is op zaterdag 15 maart 2025 om 22:15 uur te zien op VRT Canvas.
De TV van gisteren: Even Tot Hier en Wie is De Mol? domineren primetime
06:47Vanavond op TV: Voor wie steek jij een kaarsje op?, vtwonen weer verliefd op je huis, Edward Scissorhands
20:22Eindelijk is het bekend: Deze oud-bekenden doen mee aan Wie is de Mol?
17:00Komende maand in GTST: Nieuwkomers, matpartijen en een roemruchte romance
10:00Rik van de Westelaken blikt vooruit op jubileumseizoen Wie Is de Mol?: 'Vol echo’s uit het verleden'