TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
In 2016 won Jim Cummings een prijs op het prestigieuze Sundance filmfestival voor zijn kort film Thunder Road. Voor minder dan 200.000 dollar werkte hij het verhaal uit tot een volledige film.
De openingsscène van Thunder Road zet meteen de toon voor de film. Op de begrafenis van zijn moeder houdt agent Jim Arnaud (Cummings) een speech. Dat wordt behoorlijk ongemakkelijk en hij barst meerdere keren in tranen uit. Als hij aan het einde van zijn speech het nummer`Thunder Road’ van Bruce Springsteen wil afspelen, krijgt hij de cd-speler niet aan de praat. Hij besluit een soort wanhoopsdans te doen zonder muziek, terwijl hij zijn emoties niet onder controle krijgt. Het is grappig, pijnlijk en aandoenlijk tegelijkertijd.
Na de begrafenis blijkt dat Jim nog meer te verwerken heeft in zijn leven. Zijn vrouw is vreemdgegaan en ze liggen in scheiding. Daardoor dreigt hij ook de voogdij over zijn dochter te verliezen. Jim probeert zijn leven weer op te bouwen, maar een zenuwinzinking lijkt steeds dichterbij te komen.
Thunder Road is een knappe prestatie van Jim Cummings. Hij schreef, regisseerde en produceerde zelf en speelt ook nog de hoofdrol. En dat alles met maar een klein budget en zonder de hulp van een filmstudio.
De film leverde hem veel lof op, onder andere van Nicolas Cage. Hij is een groot fan van Thunder Road en belde Jim Cummings op na dat hij de film had gezien om hem te complimenteren op zijn prestatie. Sindsdien zijn ze vrienden.
Zaterdag in The Tribute: Child of Destiny maakt indruk op Angela Groothuizen
13:20Deze programma's en films kijk je op tweede kerstdag 2025
13:06Kersverse First Dates-barman Jeremy is baan nu alweer kwijt: dit is zijn reactie
12:23Tina Nijkamp: 'Opstappen Renze Klamer is het failliet van RTL Tonight'
11:26Monique Hansler haalt uit naar Aran Bade: 'Dit is zijn schuld'